Samsung inwestuje w OZE

Jak donosi agencja prasowa Associated Press, firma Samsung planuje do roku 2020 wykorzystywać jedynie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych w swojej działalności na terenie Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Chin.

W ten sposób koreański gigant technologiczny dołączy do firm, które zadeklarowały wsparcie dla OZE i chcą z niej korzystać w swojej działalności. W tym gronie znajduje się m.in. Apple, które OZE wykorzystuje już od pewnego czasu.

Jak wskazuje Associated Press, zmiana modelu zasilania będzie dla Samsunga niełatwa. Ze względu na rozległość sieci fabryk Samsung musi włożyć dużo wysiłku w zmiany. Inne firmy, które przeszły na OZE wykorzystują w dużej mierze zewnętrznych podwykonawców – Samsung produkuje samodzielnie większość komponentów.

Jak informuje Samsung, plany rozwoju obejmują instalację m.in. 42000 m2 paneli fotowoltaicznych w Suwon w Korei Południowej, gdzie znajduje się siedziba główna firmy. Inwestycja ta ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 16.12.

Katowicki szczyt klimatyczny dobiegł końca. Wszystkie państwa ostatecznie przyjęły tzw. Reguły Katowickie, które mają wdrożyć porozumienie paryskie. Śnieżna noc na wschodzie kraju, uważajcie na chodnikach i ulicach może być ślisko. W niektórych rejonach Polski mocniej powiało, dzięki temu smog dziś nie dokucza aż tak bardzo, oby sytuacja utrzymała się jak najdłużej.