Seedo – hydroponiczny ogród do każdego domu

Systemy hydroponiczne pozwalają na uprawę roślin w domach, bez potrzeby wykorzystywania do tego w ogóle ziemi. Jednakże tego rodzaju systemy są bardzo problematyczne w zestawieniu. Na szczęście Seedo zaprezentowało nowoczesny ogród hydroponiczny, zapakowany do obudowy przypominającej niewielką lodówkę.

Nie dajmy się jednakże oszukać pozorom – ten niewielki system to bardzo zaawansowane technicznie urządzenie, które pozwala na uprawę hydroponiczną roślin w dowolnym niemalże miejscu.

Fotowoltaika od Columbus Energy


Seedo jest szczególnie przydatny wszystkim tym, którzy nigdy nie mieli dobrej ręki do roślin. Zaawansowana technologia w Seedo znacznie upraszcza opiekę nad ogrodem – system zajmuje się wszystkim i monitoruje otoczenie rośliny.

Roślina w systemie znajduje się w sterylnym, hermetycznym ekosystemie. Dzięki temu, że roślina odizolowana jest od otoczenia nie są groźne jej np. insekty. Seedo uwalnia z specjalnego kartridża dwutlenek węgla w czasie gdy roślina fotosyntezuje.

Aby rośliny rosły w prezentowanym ogrodzie szybko, system wyposażony jest w oświetlenie przyspieszające wzrost roślin. Zastosowane w urządzeniu lampy LEDowe mają pasmo dopasowane do wymagań roślin, co umożliwia wydajny wzrost. System kontroluje także temperaturę i wilgotność we wnętrzu na ustalonym poziomie.

Seedo da się zastosować do uprawy niemalże dowolnych roślin – warzyw, ziół, kwiatów czy roślin leczniczych.

System ten posiada własną aplikację na telefon, która służy do monitorowania wzrostu rośliny. We wnętrzu urządzenia znajduje się kamera HD, które pozwala także na wizualne monitorowanie stanu rośliny w środku.