Seria pożarów na farmach wiatrowych w USA

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem niewyjaśnionych pożarów turbin wiatrowych w Stanach Zjednoczonych. Najpierw, agencje informacyjne poinformowały o pożarze, jaki miał miejsce na farmie należącej do firmy NexEra w zachodniej części stanu Iowa, aby po chwili poinformować o podobnym incydencie na farmie wiatrowej Salt Fork w Texasie, której moc to 174 MW.

Amerykańska firma NextEra Energy Resources uruchomiła audyt sprawdzający stan bezpieczeństwa turbin po tym, jak spłonęła jedna z turbin. Do wypadku doszło w zeszłym tygodniu na jednej z farm wiatrowych leżących w północno — zachodniej części stanu Iowa.

Pożar wybuchł w jednej z naszych maszyn o mocy 2,5 MW w centrum Endeavor w Osceola County. Turbina zapaliła się 5 czerwca około 4:30 nad ranem. Lokalna straż pożarna poradziła sobie z pożarem. Nikt z pracowników obsługujących turbiny nie został poszkodowany – powiedział rzecznik NextEra Bryan Garner

Farma wiatrowa o 100 MW rozpoczęła działalność komercyjną w roku 2008.

Jest to już drugi wypadek turbiny należącej do NextEra. W zeszłym tygodniu doszło również do złamania tarczy na turbinie GE 1.7MW XLE znajdującej się w stanie Oklahoma.

Kolejny pożar wybuchł dwa dni później, 7 czerwca w godzinach popołudniowych lokalnego czasu na farmie wiatrowej Salt Fork w Texasie . Turbiny wyprodukowała i dostarczyła firma Vestas. Jak poinformował rzecznik elektrowni wiatrowej Schuyler Baehman: Wszystkie osoby przebywające na terenie farmy są bezpieczne, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru są badane.

Rzeczniczka firmy Vestas, producenta turbin, Chante Condit-Pottol powiedziała, że: Vestas działa w ścisłej współpracy z inwestorem, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności tego incydentu.

Salt Fork rozpoczęła działalność komercyjną w grudniu 2016. Farma znajdująca się w hrabstwie Donley składa się z 87 turbin V100 o mocy 2MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Premia dla Ministerstwa Środowiska

Następny artykuł

Do końca roku pod Kaliningradem powstanie nowa farm wiatrowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,