Google będzie korzystać wyłącznie z odnawialnych źródeł energii

Serwerownia Google w Belgii zasilana panelami PV

Google to technologiczny gigant, który rozwija się z roku na rok. Firma prowadzi intensywne działania na wielu polach, które mają wykreować jej pozytywny wizerunek. Należy m.in. do stowarzyszenia RE100, które skupia wszystkie przedsiębiorstwa rezygnujące z konwencjonalnych źródła energii, co pomoże środowisku naturalnemu.

Kilka dni temu Google ogłosiło, że kolejna serwerownia, tym razem w Belgii, będzie zasilana przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Data Center wybudowane zostanie w mieście Saint-Ghislain za kwotę 312 milionów dolarów. Całą inwestycję zaplanowano na 2019 rok.

Serwerownia będzie zasilana prądem wygenerowanym przez farmę fotowoltaiczną, która powstanie w tym celu tuż obok budynku. Według informacji ma ona składać się z nieco ponad 10,5 tysiąca paneli PV, co pozwoli na uzyskanie 2,9 GWh energii w skali roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.