Prezydent Wrocławia „nagrodzony” pucharem za smog

Zanieczyszczone powietrze jest przyczyną wielu zgonów w Polsce i na świecie. Dlatego istotne jest wdrażanie innowacyjnych działań, które mają na celu minimalizację emisji CO2. Mimo to polska energetyka wciąż bazuje na węglu – głównym źródle zanieczyszczeń powietrza, do czego przyczyniają się także władze poszczególnych miast.

Działacze partii Razem postanowili przypomnieć prezydentowi Wrocławia, Rafałowi Dutkiewiczowi o błędach jakie ich zdaniem popełnił podczas swojej prezydentury. Przede wszystkim wytknięto mu sprywatyzowanie miejskiej sieci ciepłowniczej, co zdaniem sympatyków partii, ma obecnie duży wpływ na jakość wrocławskiego powietrza.

Poza krytycznymi uwagami w biurze podawczym zostawiono specjalny puchar dla prezydenta Wrocławia za zajęcie pierwszego miejsca w międzynarodowym rankingu miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. W ubiegły weekend stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu przekraczało tam normy o 800%.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.