Prezydent Wrocławia „nagrodzony” pucharem za smog

Zanieczyszczone powietrze jest przyczyną wielu zgonów w Polsce i na świecie. Dlatego istotne jest wdrażanie innowacyjnych działań, które mają na celu minimalizację emisji CO2. Mimo to polska energetyka wciąż bazuje na węglu – głównym źródle zanieczyszczeń powietrza, do czego przyczyniają się także władze poszczególnych miast.

Działacze partii Razem postanowili przypomnieć prezydentowi Wrocławia, Rafałowi Dutkiewiczowi o błędach jakie ich zdaniem popełnił podczas swojej prezydentury. Przede wszystkim wytknięto mu sprywatyzowanie miejskiej sieci ciepłowniczej, co zdaniem sympatyków partii, ma obecnie duży wpływ na jakość wrocławskiego powietrza.

Poza krytycznymi uwagami w biurze podawczym zostawiono specjalny puchar dla prezydenta Wrocławia za zajęcie pierwszego miejsca w międzynarodowym rankingu miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. W ubiegły weekend stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu przekraczało tam normy o 800%.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.