Prezydent Wrocławia „nagrodzony” pucharem za smog

Zanieczyszczone powietrze jest przyczyną wielu zgonów w Polsce i na świecie. Dlatego istotne jest wdrażanie innowacyjnych działań, które mają na celu minimalizację emisji CO2. Mimo to polska energetyka wciąż bazuje na węglu – głównym źródle zanieczyszczeń powietrza, do czego przyczyniają się także władze poszczególnych miast.

Działacze partii Razem postanowili przypomnieć prezydentowi Wrocławia, Rafałowi Dutkiewiczowi o błędach jakie ich zdaniem popełnił podczas swojej prezydentury. Przede wszystkim wytknięto mu sprywatyzowanie miejskiej sieci ciepłowniczej, co zdaniem sympatyków partii, ma obecnie duży wpływ na jakość wrocławskiego powietrza.

Poza krytycznymi uwagami w biurze podawczym zostawiono specjalny puchar dla prezydenta Wrocławia za zajęcie pierwszego miejsca w międzynarodowym rankingu miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. W ubiegły weekend stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu przekraczało tam normy o 800%.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!