Sieć Kaufland uruchomiła pierwszą stację ładowania pojazdów elektrycznych

Kaufland Polska stopniowo rozwija swoją ofertę dedykowaną klientom posiadającym samochody elektryczne. Pierwsza stacja ładowania została wybudowana i oddana do użytku tuż przy supermarkecie tej marki znajdującym się w Suwałkach. Partnerem tej inwestycji jest GreenWay, jedna z największych sieci oferujących w Polsce usługi dedykowane tzw. „elektrykom”.

Jak podano w oficjalnym komunikacie prasowym Kaufland Polska, stacja ładowania dostępna nieopodal supermarketu tej marki w Suwałkach może zasilać równocześnie dwa pojazdy elektryczne: jeden za pomocą prądu stałego (DC), a drugi za pomocą prądu zmiennego (AC). Za sprawą zastosowania technologii umożliwiającej szybkie ładowanie baterię o pojemności 40 kWh można naładować do około 80% nawet w ciągu 40 minut. Ze stacji będą mogli skorzystać posiadacze pojazdów elektrycznych, które są zgodne z następującymi standardami: CCS, CHAdeMO, a także AC Type 2.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Do skorzystania z tej usługi niezbędne jest posiadanie statusu zarejestrowanego członka sieci GreenWay Polska. Rejestracji można dokonać nieodpłatnie za pomocą strony internetowej GreenWay Polska. Każdy nowy klient sieci otrzymuje specjalną kartę RFID, a także dostęp do Portalu Kierowcy oraz Portalu Klienta. Dostęp do tych funkcji umożliwi uruchomienie opcji ładowania, a także podgląd faktury. Usługi zostały zaprojektowane w sposób maksymalnie ułatwiający klientom podróżowanie: za ich pomocą można zapoznać się z informacjami o innych stacjach. Korzystanie ze stacji ładowania pojazdów jest płatne, a koszt zgodny z cennikiem ustalonym przez GreenWay.

W komunikacie prasowym wystosowanym przez Kaufland Polska można także przeczytać, że firma planuje rozwijać własną sieć przeznaczoną do ładowania samochodów elektrycznych, aby zachęcić swoich klientów do korzystania z takich środków transportu, a także przyczynić się do kształtowania proekologicznych nawyków oraz zmniejszania szkodliwej emisji.