Siemens Gamesa chce wystawić pamiątkową turbinę w Hull

Firma Siemens Gamesa złożyła wniosek o zezwolenie na prezentację 75 metrowej turbiny wiatrowej przy wejściu do swojej fabryki w Hull w Wielkiej Brytanii. Łopata, która ma być prezentowana (na zdjęciu) od stycznia do marca tego roku prezentowana była w centrum Hull w ramach obchodów wydarzenia kulturalnego City of Culture w tym mieście. Po tym czasie łopata wróciła do fabryki.

Jak informuje Siemens Gamesa podczas 10 tygodni, gdy element ten eksponowany był na Placu Królowej Wiktorii ponad 1,1 miliona ludzi miało okazję go obejrzeć. Firma podaje, że co najmniej 420 tysięcy osób oglądało konstrukcję z bliska.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jason Speedy, dyrektor fabryki, opowiadał: Rozważaliśmy różne lokalizacje dla umieszczenia tej turbiny i zdecydowaliśmy się na fabrykę w Hull, gdyż zagwarantuje to, że będzie mogło ją obejrzeć możliwe dużo ludzi.

Łopata ma być umiejscowiona na terenie fabryki, blisko przebiegającej obok drogi A63. Będzie ona znajdować się kilka metrów od jej granicy, co umożliwi wszystkim zainteresowanym jej oglądanie.