Siemens Gamesa z kontraktem w Indonezji

Firma Siemens Gamesa dostarczy do Indonezji 20 turbin SWT-3.6-130, które zasilą farmę wiatrową Tolo 1. Sprzęt zostanie zainstalowany jeszcze w tym roku w regionie Jeneponto znajdującym się w południowej części kraju.

Turbiny mają zostać zainstalowane na stalowych wieżach o wysokości 135 metrów. Firma Siemens Gamesa zapowiedziała, że uruchomienie ma nastąpić na początku 2018 roku. Spółka podpisała również pięcioletni kontrakt na obsługę techniczną turbin zmontowanych na farmie Tolo 1. Sam proces montażu będzie odbywał się we współpracy z indonezyjskim konsorcjum PT PP Persero.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Szef firmy Siemens Gamesa na region Azji i Pacyfiku Alvaro Bilbao Moran powiedział: Jesteśmy dumni z tego, że stajemy się ważnym i bardzo dynamicznym graczem na indonezyjskim rynku energii.

Siemens Gamesa jest czwartym co do wielkości producentem turbin wiatrowych na świecie. Firma zainstalowała ponad 10 000 MW mocy na czterech kontynentach, przyczyniając się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 51,9 milionów ton rocznie. Obecnie zajmuje się również budową i rozwojem elektrowni fotowoltaicznych.