Siemens wybuduje wielki elektrolizer w Pekinie

W Pekinie powstanie elektrolizer o mocy 1 MW do produkcji zielonego wodoru. Gaz, jako paliwo dla transportu publicznego, trafi do regionu, gdzie odbędą się zawody olimpijskie. Będzie to pierwszy wybudowany przez Siemens elektrolizer w Chinach.

Elektrolizer o mocy 1 MW

Siemens Energy oraz koncern energetyczny China Power podpisały umowę na instalację wodorową w Pekinie. Elektrolizer o mocy 1 MW będzie czerpał energię ze źródeł odnawialnych i dzięki niej wytwarzał wodór. Instalacja ma zostać oddana do użytku w maju 2021 roku. 

Czyste paliwo na czas Igrzysk

Wodór będzie trafiał na stację paliw do dystryktu Yanqing, sąsiadującym z Pekinem od strony północnej i posłuży jako paliwo dla transportu publicznego. To właśnie tam odbędą się zawody zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.

Współpraca niemiecko-chińska w technologiach wodorowych

Dekarbonizacja systemów energetycznych jest wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć każdy kraj. Siemens Energy to firma, która może zapewnić swoim klientom znaczące wsparcie w tym procesie – bez względu na to, czy są to państwa czy firmymówił na konferencji prezes Siemens Energy, Christian Bruch.

Umowa na budowę elektrolizera jest jednym z elementów współpracy, którą zawarto na mocy umowy z 2019 roku między Siemensem a State Power Investment Corporation Ltd. (SPIC), głównym udziałowcem China Power. 

SPIC zobowiązuje się do dalszej współpracy z Siemens Energy w dziedzinie czystej energii i wykorzystania uzupełniających się zalet obu stron. Razem przyczynimy się do rozwoju czystej energii, aby wspólnie stawić czoła zmianom klimatycznym dodał Qian Zhimin, prezes SPIC.

Źródło: renews.biz