1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

USA: Zabijają lwy morskie, by ocalić populację łososia

USA: Zabijają lwy morskie, by ocalić populację łososia

Władze USA wydały pozwolenie mieszkańcom stanu Waszyngton na zabicie ponad pół tysiąca lwów morskich, co ma pomóc w odbudowie populacji łosia. Zdaniem ekologów, działania te są jedynie doraźne i tak naprawdę mają odwrócić uwagę od źródła problemu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Znaleziono winowajcę?

Najłatwiejszy dostęp do pożywienia lwom morskim zapewniają wodne akweny z tamami lub tarliska ryb. Amerykańskie władze odnotowały tam znaczny spadek populacji łososi i pstrągów tęczowych, za co obwiniają właśnie te zwierzęta.

To są miejsca, gdzie ryby są naprawdę zagrożonepowiedział Shaun Clements, analityk ds. rybołówstwa i dzikiej przyrody w Oregonie. Musimy sobie z tym poradzić, żeby ryby mogły się rozmnażać dodał.

Z tego powodu członkowie Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody zezwolili mieszkańcom stanów Waszyngton, Oregon i Idaho na zabicie ponad pół tysiąca lwów morskich.

Rzeź potrwa 5 lat

W ciągu pięciu lat na obszarze od Portland do zapory McNary oraz w dopływach, możliwe będzie odłowienie 540 uszanek kalifornijskich i 176 uchatek grzywiastych. Zgodnie z ustawą o ochronie ssaków morskich, osoby polujące na lwy morskie będą mogły ogłuszyć zwierzę, schwytać lub uwięzić, a następnie przetransportować w inne miejsce, aby je uśpić. Zezwolenie wydane przez członków Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody w Oregonie zabrania używania broni palnej.

Zabijanie lwów morskich to tylko przykrywka 

Zdaniem Sharon Young, starszej specjalistki ds. morskiej dzikiej przyrody w jednej z organizacji zajmującej się ochroną przyrody, lwy morskie to najmniejszy z wszystkich problemów, jakie nękają populację łososia. Young twierdzi, że znacznie ważniejszymi czynnikami wpływającymi na spadek populacji tych ryb jest rybołówstwo, rosnąca temperatura wody oraz konkurencja ze strony ryb wylęgowych i utrata siedlisk.

Zabijanie lwów morskich nie rozwiąże żadnego z tych problemów. To tylko odwróci uwagę od tego, czego nie robi się, aby rozwiązać prawdziwe problemymówiła.

Źródło: tvn24.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.