Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowy prezes NFOŚiGW

NFOŚiGW wyróżniony nagrodą „Razem dla środowiska”

Nowy prezes NFOŚiGW

Minister Klimatu powołał dwóch nowych członków zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od dziś funkcję prezesa pełni prof. Maciej Chorowski, natomiast we wrześniu funkcję wiceprezesa obejmie Paweł Mirowski.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Odejście Piotra Woźnego z NFOŚiGW

Pod koniec maja z funkcji prezesa NFOŚiGW zrezygnował Piotr Woźny. Rezygnację złożył po uruchomieniu poprawionej wersji programu Czyste Powietrze. Od tamtego czasu pełniącym obowiązki prezesa Funduszu był Dominik Bąk. 

Decyzja Michała Kurtyki

Powołanie nowych członków zarządu NFOŚiGW nastąpiło wczoraj. Decyzją ministra klimatu, Michała Kurtyki prezesem został profesor Maciej Chorowski. Za 3 tygodnie do zarządu dołączy z kolei Paweł Mirowski.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni istotną rolę w finansowaniu proekologicznych inwestycji w Polsce. W najbliższym czasie jego rola będzie szczególna ze względu na wyzwania, jakie czekają nas z zaprogramowaniem środków na Fundusz Odbudowy i Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Dlatego cieszy mnie fakt, że w skład Zarządu NFOŚiGW powołane zostały osoby z tak dużą wiedzą i doświadczeniem, które będą nieocenione w tym procesie  – czytamy na stronie resortu ministra klimatu.

Kim jest nowy prezes NFOŚiGW?

Maciej Chorowski jest profesorem nauk technicznych. Od 2016 do 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Swoją działalność naukową związał z Politechniką Wrocławską, w której pracował od 1998 roku. Najpierw był adiunktem, później prodziekanem i dziekanem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Następnie został dyrektorem Instytutu Inżynierii Lotniczej, Procesowej i Maszyn Energetycznych, a w 2014 r. objął stanowisko kierownika Katedry Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej.

Oprócz tego odbył staże na Uniwersytecie Stanforda, Narodowym Uniwersytecie Singapuru, czy też na Uniwersytecie w Leeds. Ponadto dział w organizacjach ITER oraz CERN.

Paweł Mirowski ze szczecińskiego WFOŚiGW

10 września do zarządu NFOŚiGW, na stanowisko wiceprezesa dołączy Paweł Mirowski. Od 2017 roku związany był z Wojewódzkim Funduszem w Szczecinie, najpierw jako wiceprezes, a później jako prezes. Wcześniej pracował w Energetyce Szczecińskiej S.A., Zakładach Chemicznych Police S.A. oraz w Centrum Infrastruktury Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., gdzie był dyrektorem.

Mirowski jest absolwentem Ochrony Środowiska na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Dodatkowo ukończył podyplomowe studia z zarządzania biznesem w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz zarządzanie gospodarką odpadami w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

źródło: gov.pl
red.: Zbieżność imion i nazwisk jest przypadkowa.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.