Ochrona środowiska Skandal w Wieliczce. Radny postuluje, by bezdomne czworonogi trafiały do utylizacji 20 maja 2020 Ochrona środowiska Skandal w Wieliczce. Radny postuluje, by bezdomne czworonogi trafiały do utylizacji 20 maja 2020 Przeczytaj także Ochrona środowiska Publiczny rejestr polowań i bezpieczeństwo lasów. Nowa inicjatywa obywatelska w Sejmie Polskie prawo łowieckie od lat pozostaje przedmiotem sporu w polityce ochrony środowiska. Z jednej strony odpowiada za zarządzanie populacjami zwierząt i ograniczanie szkód w rolnictwie, ale według organizacji społecznych obecny system jest mało transparentny, a dane o polowaniach i odstrzałach pozostają częściowo poza kontrolą publiczną. Ochrona środowiska Renaturyzacja rzek w Polsce opóźniona o 20 lat. 80 tys. barier blokuje rzeki Polska jest spóźniona nawet o 20 lat w przywracaniu swobodnego przepływu rzek i renaturyzacji ekosystemów wodnych. Według nowego raportu w naszym kraju istnieje nawet 80 tys. barier hydrotechnicznych, a proces ich usuwania jest dopiero w fazie początkowej, mimo rosnącej presji unijnej. Podczas posiedzenia Rady Miasta w Wieliczce rozmawiano o rozwiązaniu kwestii bezdomnych czworonogów. Jeden z radnych postuluje, by nie finansować dla nich pomocy, a utylizować. W sieci zawrzało. Reklama Stanisław Dziedzic jest sołtysem wsi Koźmice Małe i radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Podczas posiedzenia Rady Miasta w Wieliczce wysunął kontrowersyjny postulat dotyczący bezdomnych zwierząt. – Niebywałe jest, że rozczulamy się nad psami i kotami, a brakuje nam pieniędzy na inne cele. Ja jestem za tym, by utylizować te bezdomne stworzenia. Nie opiekować się, hotele i inne rzeczy im finansować, ale po prostu utylizować, przeznaczyć środki na utylizację – mówił radny PiS. Rozmowa radnych dotyczyła programu pomocy bezdomnym zwierzętom – sposobu ich odławiania, konieczności przymusowej sterylizacji, dyskutowano także o zmianach prawnych dotyczących schronisk. Projekt został uchwalony podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wieliczki większością 17 głosów – nosi nazwę „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wieliczka na 2020 rok”. Na te działania przewidziano budżet w wysokości 216 tys. zł. Wypowiedź została przez radnych zignorowana, niektórzy wydawali się skonsternowani. W sieci zaś natychmiast zawrzało. Mieszkańcy byli oburzeni nie tylko słowami Dziedzica, ale też milczeniem zgromadzonych. – Motto ostatniej sesji rady miejskiej w Wieliczce: bezdomne zwierzęta należy utylizować i wyniki głosowania nad uchwałą o opiece nad bezdomnymi zwierzętami – podsumował sytuację radny Piotr Ptak na swym fanpage’u. Słów krytyki nie szczędził też przewodniczący Rady Miasta Tomasz Luraniec: – Jego wypowiedź była poniżej wszelkiego poziomu, to były słowa niegodne radnego. Trudno w ogóle uwierzyć, że takie słowa mogły paść podczas sesji Rady Miejskiej – mówi szef RM. Źródło: dziennikpolski24.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.