Sklepy Walmart w Meksyku z falownikami Solis 60kW

Ginlong Technologies wyposażył osiem sklepów sieci Walmart w Meksyku w systemy solarne o łącznej mocy zainstalowanej 2 MW. Instalacje zostały podłączone w czterech miastach: Aguascalientes, León Guanajuato, Puebla Bino i Salamanca. Szacuje się, że technologie ograniczą emisję C02 o 4 mln ton rocznie.

Instalacje Walmart zostały wyposażone  na początku roku w technologię odnawialnych źródeł energii. Dotyczy to ośmiu sklepów znajdujących się w czterech meksykańskich miastach:  Aguascalientes, León Guanajuato, Puebla Bino i Salamanca.

Nowoczesne falowniki Solis 60 kW – 99% sprawności

Za wyposażenie sklepów Walmart odpowiada Ginlong Technologies, światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych. Systemy solarne mają łączną moc zainstalowaną 2 MW. Wykorzystano wysokowydajny inwerter Solis 60 kW, który charakteryzuje się 99-procentową sprawnością. Posiada oddzielną puszkę instalacyjną – to skraca czas i zmniejsza koszty instalacji, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe AC i DC klasy II oraz zdalne aktualizacje oprogramowania układowego.

„Te systemy fotowoltaiczne nie tylko zaspokoją zapotrzebowanie każdego sklepu na energię w ciągu dnia, ale również pomogą Walmartowi w osiągnięciu celu 50% zaopatrzenia w energię odnawialną do 2025 roku” – stwierdził Sergio Rodríguez, inżynier GS dla Ameryki Środkowej.

Systemy wytwarzając szacunkowo 5,7 mln kWh czystej energii rocznie obniżą emisję dwutlenku węgla o 4mln ton.

Źródło: portalkomunalny.pl