Skoda zaprezentuje dziesięć elektrycznych samochodów do 2025 roku

Skoda jest jednym z niewielu motoryzacyjnych graczy, który w swojej ofercie wciąż nie ma żadnego modelu z napędem elektrycznym. Zapowiedzi czeskiego producenta są jednak jednoznaczne – już niebawem się to zmieni, ponieważ do 2025 roku w gamie oferowanych aut ma znaleźć się aż dziesięć zelektryfikowanych propozycji. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie europejskich konsumentów niskoemisyjnymi samochodami, które są przyjazne dla środowiska naturalnego.

„Do roku 2022 zainwestujemy dwa miliardy euro w elektromobilność. Ta strategia zmieni oblicze naszej oferty. To największy program inwestycyjny w dziejach Skody”, powiedział dyrektor generalny marki Skoda, Bernhard Maier.

Do 2025 roku w ofercie Skody ma być sześć samochodów z napędem elektrycznym oraz cztery modele hybrydowe, w tym typu plug-in. Czeski producent wyraźnie jednak zaznacza, że elektryfikacja części oferty nie skutkuje zaniechaniem rozwoju oraz sprzedaży pojazdów z napędami spalinowymi, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, także w Polsce.

Szacuje się, że w 2020 roku do oferty Skody wkroczy wyczekiwany elektryczny model, Vision E, którego koncept został zaprezentowany w 2017 roku. Jego zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić nie więcej niż 500 km w najlepszym wariancie. Premiera elektrycznego modelu eCITIGO planowana jest na 2019 rok, równocześnie z włączeniem do oferty hybrydowego modelu SuperB.