Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Słońce na plecach

plecak

Słońce na plecach

Jazda rowerem czyni niezależnym od korków i jest dobra dla planety. Kto spędza na czterech kółkach sporo czasu, na pewno używa rowerowego oświetlenia, czy mapy GPS. Aby pomieścić wszystkie swoje gadżety, można pokusić się o plecak, ale nietypowy, bo solarny.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

E-tekstylia

Woda, przekąska, bluza, mapa, czy nawet narzędzia i inne gadżety bardzo przydają się rowerzystom podczas jazdy. W plecaku bowiem wozi się wszystko, co potrzebne. Dlaczego nie wykorzystać potencjału plecaka i nie umieścić w nim panelu solarnego, wytwarzającego energię? Projekt plecaka z wbudowanym ogniwem solarnym daje niezależne źródło energii, mogące naładować telefon lub rozładowane lampki rowerowe.  

FzB dlDj9V10KqTF0cBX56OaH Ozo1GnV4lvMBBD JESsHf36oZsLWLYAAw4rg9DXUwqLu5fnmZCLPPr2NRLkWplsMALQsHs9aeG5o9a4T811evBKxdvU BsP qsf7E1VmvT3c8
Plecak z panelem słonecznym i USB OffGrid Solar Backpack, źródło: voltaicsystems.com

Ładowanie z plecaka

Poniższy plecak (torba) został zaprojektowany, aby pokazać możliwości inteligentnych elementów garderoby i wyposażenia tzw. e-tekstyliów. Plecak posiada elastyczne, niskoprofilowe komponenty e-tekstyliów firmy Loomia Tech.

W witrynie firmy Loomia znajdziemy opis zastosowanej technologii LEL, wykorzystywanej w branży tekstylno-technologicznej. Elektroniczna warstwa nośna może być przymocowana do dowolnego materiału. Loomia jest twórcą pionierskiej technologii, za którą podąża coraz więcej firm.

8Ihdhclir6lunFXp2YLmyLy2lPd9EzQUsv7e5D8Y0yzvTh2Pl1czuUauxGWsR4V5O0Z1l3KBu3jGhuOn90zHZZVrOpIzlgCKHvvWUqAhrbMQtepwKWXlzcPkc8LaEJQdle3E Qym
Plecak solarny, źródło: instructables.com

Plecak wykorzystujący technologię Loomia wygląda stylowo i jest funkcjonalny. Projekt łączy w sobie elektronikę, programowanie mikrokontrolerów, szycie i druk 3D. Posiada diody LED.

Ponadto technologia LEL może być stosowana nie tylko w branży odzieżowej, ale też może być wykorzystywana w motoryzacji (fotele, foteliki) do tworzenia funkcjonalnych i inteligentnych produktów. Wprowadzenie obwodów elektrycznych do tkanin codziennego użytku – od fotelików samochodowych po odzież, to wprowadzenie do kolejnej generacji nowych wynalazków.

hFoOrZncXEJ2RI
Plecak solarny dostępny w Polsce, źródło: toys4boys.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.