1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sekretarz skarbu USA o Grecie Thunberg: “Czy ona jest ekonomistką?”

Sekretarz skarbu USA o Grecie Thunberg: “Czy ona jest ekonomistką?”

Sekretarz skarbu USA o Grecie Thunberg: “Czy ona jest ekonomistką?”

Podczas czwartkowej konferencji na ekonomicznym forum w Davos, zapytany o wypowiedź Grety Thunberg, Sekretarz Skarbu USA Steven Munchin, zarzucił jej brak edukacji.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Greta Thunberg wzbudza dyskusję

Działalność Grety Thunberg jest dość mocno piętnowana przez administrację oraz prezydenta USA, Donalda Trumpa. Nie tylko sam lider zachodniego mocarstwa nie przebiera w słowach, krytykując to, kim się stała najbardziej rozpoznawalna aktywistka na świecie.

Narracja się nie zmienia, tak jak działalność Grety – Szwedka nadal stara się przekonać decydentów ze świata gospodarki, aby podjęli wreszcie realne działania na rzecz zminimalizowania zmian klimatycznych. We wtorek, podczas ekonomicznego forum w Davos, Greta zwracała się do zebranych tymi słowami:

Zastanawiam się, co powiecie swoim dzieciom, co stało za porażką i pozostawieniem ich w obliczu chaosu klimatycznego, który świadomie na nie ściągnęliście? Że To wydawało się tak złe dla gospodarki, że postanowiliście zrezygnować z pomysłu zabezpieczenia przyszłe warunki życia, nawet nie próbując? – pytała aktywistka.

W czwartek z kolei Steven Munchin, sekretarz stanu USA, na pytanie dziennikarki o przemówienie Grety, odpowiedział w ten sposób:

Czy ona jest ekspertem od ekonomii? Kim ona jest? Pogubiłem się. Kiedy już ukończy studia ekonomiczne, wtedy dopiero może znowu nam wyjaśniać całą sprawęskwitował. 

Dzisiaj na Twitterze, Greta odpowiedziała Munchinowi:

Mój rok przerwy w nauce kończy się w sierpniu. Nie trzeba mieć jednak dyplomu ukończenia studiów ekonomicznych, aby zdawać sobie sprawę, że przeznaczanie pieniędzy na walkę ze zmianami klimatycznymi i dalszym opłacaniu inwestycji w paliwa kopalne nie dodaje się

Powiedz nam zatem, jak złagodzić skutki zmian klimatu, albo wyjaśnij przyszłym pokoleniom i tym, którzy już cierpią z powodu kryzysu, dlaczego powinniśmy porzucić nasze zobowiązania klimatycznedodała.

zdj. główne – Flickr/Streetsblog Denver

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.