SmartMoto Challenge już niebawem we Wrocławiu!

SmartMoto Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych organizowane w Barcelonie i Moskwie. W sierpniu tego roku Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych również podjęła się organizacji wydarzenia we Wrocławiu. Rywalizują na nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują motocykl elektryczny od podstaw. W ramach wydarzenia, które w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, będzie miał miejsce dwudniowy Festiwal Elektromobilności.

Niewątpliwie przyszłość należy do pojazdów elektrycznych. Świadczy o tym coraz większa liczba pojazdów o napędzie elektrycznym na naszych drogach, ale również coraz większa liczba takich wydarzeń jak Wrocław SmartMoto Challenge.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Festiwal Elektromobilności

W trakcie trwania zawodów na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się dwudniowy Festiwal Elektromobilności współorganizowany z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej PWr, podczas którego swoje usługi i produkty zaprezentują firmy z branży automotive oraz związane z szeroko pojętą elektromobilnością.

Zainteresowani będą mogli poznać wiele ciekawych technologicznie rozwiązań przede wszystkim nowinki w świecie elektromobilności.

Będzie to także wyjątkowa okazja dla odwiedzających wydarzenie na doświadczenie przejażdżki pojazdami elektrycznymi (m.in. samochody tj. TESLA modele S i X,  TOYOYA  Prius Plug in, CHR Hybird, skutery, rowery, hulajnogi i wiele innych)!

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, m.in. strefa gier ekologicznych, fabryka baniek mydlanych, zabawy sportowe.

Festiwal Elektromobilności odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 11:00-17:00 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej (pl. Grunwaldzki 11) oraz na Pasażu Studentów PWr.

Międzynarodowe Zawody

Konkurs ten polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu crossowego motocykla elektrycznego. Studenci w procesie projektowania muszą uwzględnić ramę, poszycie, zawieszenie, układ hamulcowy, sterowanie, zasilanie oraz inne elementy pojazdu.

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas zawodów oceniany jest motocykl i jego możliwości dynamiczne, statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych. To unikalne połączenie zwiększy świadomość społeczną związaną z elektromobilnością i przyciągnie wielu widzów na kampus Politechniki Wrocławskiej w dniach 24-25 sierpnia br. oraz na tor off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu (ul. Chopina) w dniu 26 sierpnia w godzinach 10:00-16:00. Na zawodach we Wrocławiu zobaczymy w akcji 7 motocykli zbudowanych przez studentów z Polski i Rosji. Między innymi dzięki temu wydarzeniu Wrocław ma się stać jednym z czołowych ośrodków rozwoju przemysłu związanego z elektromobilnością.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Energii, Minister Infrastruktury, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Środowiska oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Miasta Wrocław. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, dzięki zwycięstwu w programie „Aktywny Dolny Śląsk”.