Smog pozwany do sądu

Clotilde Nonnez, 56-letnia nauczycielka jogi, mieszkanka Paryża od ponad 30 lat, złożyła pozew do sądu, przeciwko Francji. Twierdzi ona, że w wyniku nieudolności francuskich władz, ucierpiało jej zdrowie. Według niej, problemy z oskrzelami oraz zapalenie osierdzia, na które cierpi to efekt smogu.

Co więcej, oskarżycielka ma na to dowody. Zarówno kardiolog, jak i reszta lekarzy, do których się zwróciła, potwierdzili, że główną przyczyną jej dolegliwości są zanieczyszczenia powietrza. W obliczu tej diagnozy, Pani Nonnez postanowiła zawalczyć o swoje racje zarzucając Francji brak zdecydowanych działań, które byłyby przeciwdziałaniem dla smogu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Obecnie Clotilde Nonnez pracuje jako nauczycielka jogi. Od zawsze była aktywna fizycznie, dbając o swoje zdrowie. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.  Oprócz wymienionych chorób, cierpi ona także na astmę oraz inne problemy związane z układem oddechowym.

Adwokat reprezentujący 56-letnią Francuzkę jasno daje do zrozumienia, że liczne zaniedbania francuskich władz powodują, że co roku umiera aż 48 tysięcy francuskich obywateli w wyniku zanieczyszczenia powietrza. Dodatkowo powiedział on, że w ślad za jego klientką ruszą także inni. W niedługim czasie mają zostać założone podobne sprawy sądowe także w Lyonie oraz Lille.