Smog Wars – film dokumentalny o smogu w Warszawie

Jonathan L. Ramsey postanowił nakręcić film dokumentalny o smogu w Warszawie, do której przeprowadził się osiem lat temu. Pomaga mu w tym Michał Konopa – producent filmowy oraz działacz proekologiczny.

Amerykanin od czasu przeprowadzki do Polski interesuje się Warszawą oraz jej mieszkańcami. Stworzył niezależny, krótkometrażowy film „Żyjąc z Warszawą”, w którym prezentuje swoje rozmowy z obcokrajowcami mieszkającymi w naszej stolicy. Koncepcja kolejnej produkcji filmowej to nieszablonowy pomysł na poszerzanie świadomości o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Oś filmu dokumentalnego Smog Wars skupiona będzie wokół sezonu grzewczego 2017/2018 w Warszawie. Jak mówi Ramsey, zainspirował go Michał Konopa, który ma syna chorującego na astmę i aktywnie działa w kwestii edukacji o zanieczyszczeniach i ich skutkach zdrowotnych.

W Smog Wars głos zabiorą naukowcy i eksperci, ale także etycy, duchowni, lokalni politycy oraz mieszkańcy miasta. Fabułę urozmaici konwencja rozwiązywania niezwykłej zagadki – jak walczyć z problemem smogu. Poza przyczynami i skutkami zanieczyszczeń w filmie zaprezentowane zostaną również działania zaradcze.

Twórcy mają nadzieję, że uda im się również pokazać tzw. ludzkie oblicze smogu, które powinno wzbudzić spore dyskusje i zaangażować emocjonalnie odbiorców.

Zwiastun Smog Wars można obejrzeć pod linkiem

Ukończenie prac nad Smog Wars planowane jest na maj bieżącego roku, a premiera na październik. Docelowo film powinien pojawić się w jednej z polskich stacji telewizyjnych, na platformie Netflix oraz podczas międzynarodowych festiwali filmów dokumentalnych. Darmowo zostanie udostępniony również szkołom.

Zbiórka pieniędzy na film jest dostępna w serwisie zrzutka.pl.