Wiadomości OZE Koniec polskiej historii Solarisa. Spółka sprzedana Hiszpanom 05 września 2018 Wiadomości OZE Koniec polskiej historii Solarisa. Spółka sprzedana Hiszpanom 05 września 2018 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. “Solarisa” kojarzy niemal każdy. Nic w tym dziwnego, bo w ciągu 22 lat działalności polska firma wyprodukowała 17 tys. autobusów i tramwajów, które można spotkać nie tylko w większości polskich miast, ale również w 32 państwach na całym świecie. Reklama Jak podano w oświadczeniu firmy, Solaris Bus&Couch S. A. od wielu miesięcy poszukiwał inwestora. Wczoraj 100% udziałów w spółce objęła hiszpańska Grupa CAF inwestująca w innowacyjne rozwiązania dla transportu publicznego w Europie. Tym samym Grupa CAF chce umocnić swoją pozycję także na rynku pozaeuropejskim. W ostatnich latach obie firmy dosyć mocno inwestowały w rozwój elektromobilności. Grupa CAF jest bardziej kojarzona z elektromobilności szynowej, teraz poszerza swoje portfolio. Wydaje się, że to może być nowy, lepszy rozdział dla obu stron. Potwierdzeniem tego mogą być słowa przedstawicieli firm. “Wiem, że oddaję firmę w dobre ręce. Grupa CAF będzie kontynuować to, co najlepsze w marce Solaris i jeszcze bardziej pozwoli się jej rozwinąć. Wszystkim współpracownikom i osobom, które spotkaliśmy wraz z mężem w „naszej podróży Solarisem” serdecznie dziękuję” – powiedziała Solange Olszewska. Andrés Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF zapewnił natomiast interesariuszy obu firm, że zamierza kontynuować procesy biznesowe w niezmienionej formie. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.