Koniec polskiej historii Solarisa. Spółka sprzedana Hiszpanom

Koniec polskiej historii Solarisa. Spółka sprzedana Hiszpanom

“Solarisa” kojarzy niemal każdy. Nic w tym dziwnego, bo w ciągu 22 lat działalności polska firma wyprodukowała 17 tys. autobusów i tramwajów, które można spotkać nie tylko w większości polskich miast, ale również w 32 państwach na całym świecie.

Jak podano w oświadczeniu firmy, Solaris Bus&Couch S. A. od wielu miesięcy poszukiwał inwestora. Wczoraj 100% udziałów w spółce objęła hiszpańska Grupa CAF inwestująca w innowacyjne rozwiązania dla transportu publicznego w Europie.  Tym samym Grupa CAF chce umocnić swoją pozycję także na rynku pozaeuropejskim.

W ostatnich latach obie firmy dosyć mocno inwestowały w rozwój elektromobilności. Grupa CAF jest bardziej kojarzona z elektromobilności szynowej, teraz poszerza swoje portfolio. Wydaje się, że to może być nowy, lepszy rozdział dla obu stron. Potwierdzeniem tego mogą być słowa przedstawicieli firm.

“Wiem, że oddaję firmę w dobre ręce. Grupa CAF będzie kontynuować to, co najlepsze w marce Solaris i jeszcze bardziej pozwoli się jej rozwinąć. Wszystkim współpracownikom i osobom, które spotkaliśmy wraz z mężem w „naszej podróży Solarisem” serdecznie dziękuję” – powiedziała Solange Olszewska.

Andrés Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF zapewnił natomiast interesariuszy obu firm, że zamierza kontynuować procesy biznesowe w niezmienionej formie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.