Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Solaris zapowiada nowy autobus elektryczny

Solaris

Solaris zapowiada nowy autobus elektryczny

Wkrótce flota wielkopolskiej marki autobusów powiększy się o kolejny model – Solaris Urbino LE electric. Będzie to jeden z najdłuższych pojazdów w ofercie marki – osiągnie aż 15 metrów.

Reklama

Nowy autobus elektryczny Solarisa

Ostatnie pojazdy aż takiej długości w ofercie Solarisa pojawiły się końcem XX wieku – wtedy  wyposażone były w silniki konwencjonalne oraz napęd na gaz. Tym razem nowy autobus będzie należał do grupy Urbino LE (Low Entry – z jednym wejściem ze stopniem).

 – Trójosiowy autobus budowany jest głównie z myślą o odbiorcach z rynku skandynawskiego. Pojazd będzie oferowany zarówno jako autobus typowo miejski (klasa I), ale także międzymiastowy (klasa II) – czytamy w komunikacie firmy.

Dwie wersje nowego autobusu

Producent planuje zbudować dwie wersje nowego autobusu, z dwoma lub trzema parami drzwi. Przewidziano w nim do 55 miejsc siedzących. Energię elektryczną będą przechowywały własne baterie Solarisa, High Energy+. W zależności od preferencji właścicieli będzie można je ładować metodą plug-in albo za pomocą pantografu, który będzie zamontowany na dachu autobusu.

Solaris dodał, że prace projektowe zakończą się w ciągu kilku tygodni. Potem zostaną wyprodukowane dwa egzemplarze przedseryjne. Następne informacje na temat Solarisa Urbino 15 LE electric firma ma przedstawić w kwietniu.

źródło: solarisbus.com, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.