SolarWorld wraca na rynek fotowoltaiki

Niemiecka firma SolarWorld po problemach wraca na rynek fotowoltaiki z nowym kierownictwem. Po zeszłorocznym ogłoszeniu niewypłacalności musi na nowo powalczyć o zaufanie klientów.

W odbudowaniu marki i zaufania wśród klientów ma pomóc zmiana kierownictwa i sposobu zarządzania. Mimo to nadal główną rolę w SolarWorld będzie odgrywał jej twórca – Frank Asbeck. Korzystnie na wizerunek wpłynie również spore zamówienie realizowane dla tureckiej firmy Inosolar. Moc dostarczonych modułów fotowoltaicznych ma wynieść 60 MW.

Wraz z powrotem na rynek ruszyć ma również linia produkcyjna o potencjale 700 MW w skali roku. Firma zatrudni jedynie ponad 500 osób, które w głównej mierze będą się zajmować badaniami i rozwojem. Jest to znaczące cięcie w liczbie miejsc pracy, ponieważ jeszcze w 2016 roku SolarWorld mógł się poszczycić 3,3 tys. pracowników.

Jak informują przedstawiciele firmy, linie produkcyjne SolarWorld są w stanie produkować ogniwa monokrystaliczne oraz moduły w wysokowydajnej technologii PERC, także w wersjach dwustronnych.  Kierownictwo zakłada również, że możliwe jest zwiększenie potencjału produkcyjnego w skali roku do 1 GW w niemieckich fabrykach Arnstadt i Freibergu niedaleko Drezna, jeśli tylko będzie to konieczne.

Należy wspomnieć, że mimo upadku poprzedniej firmy, nowa przejęła wszystkie jej zobowiązania gwarancyjne.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Złap smoga w Niepołomicach

Następny artykuł

Piotr Woźny wiceministrem od smogu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
  • materac do łóżeczka turystycznego
  • Wysokość materaca wynosi 7 cm co znacznie zwiększa komfort spania naszego milusińskiego na wyjazdach. Sprawdź wymiary materaca

    krainadladziecka.pl