SolPad zrewolucjonizuje energetykę słoneczną?

Energetyka słoneczna wkroczyła na dobre w naszą codzienność. Niestety mimo coraz niższych kosztów zakupu instalacji, zbyt mało osób i firm decyduje się na taki wydatek. Receptą może być najnowsza innowacja firmy SolPad.

Fotowoltaika od Columbus Energy

SolPad Mobile jest pierwszym przenośnym generatorem energii słonecznej, który może dostarczyć energię w dowolnym miejscu. Wynalazek z wbudowanym akumulatorem posiada moc wyjściową, większą niż inne przenośne urządzenia słoneczne w swojej klasie i został opracowany w celu „adaptacji” energii odnawialnej dla wszystkich konsumentów. Ponadto jest w stanie dostarczyć czystą energię i zasilić w ten sposób domowe budżety. Podsumowując, SolPad zapewnia każdemu dostęp do czystej mocy i dostarcza narzędzi niezbędnych do gromadzenia, przechowywania, przetwarzania i zarządzania energią słoneczną.

SolPad powstał w 2012 roku. Podstawowym założeniem wynalazców było, aby „namieszać w konwencjonalnym i zrównoważonym krajobrazie energetycznym”.

Firma uznała, że energia słoneczna mimo dużej stopy wzrostowej nie została przyjęta przez konsumentów na poziomie masowym, zapewniającym szybkie przestawienie z konwencjonalnych źródeł na ekologiczne. Wyposażone w tę wiedzę umysły firmy SolPad, której siedziba mieści się w Kalifornii, postanowiły opracować pierwszy w pełni zintegrowany system, który pomoże dostarczyć wszechstronne rozwiązania wspomagające szybszy rozwój odnawialnych źródeł energii.

W rzeczywistości SolPad całkowicie przesuwa paradygmat energetyczny, zapewniając kompleksowe zarządzanie i kontrolę codziennego wykorzystania energii” – powiedział Christopher Estes, prezes SolPad.

SolPad jest trwałym rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie energii słonecznej, a koszty zakupu i instalacji są co najmniej połowę mniejsze od innych alternatyw na rynku. Dodatkowo system zasilania generuje tyle energii, ile potrzeba, a także zapewnia minimalną stratę mocy, zwiększając jednocześnie dostępną moc sieciową. Ponieważ oprogramowanie integruje generowanie energii słonecznej z magazynowaniem energii, zarządzanie energią staje się procesem zautomatyzowanym. Z aplikacji telefonu można śledzić, zarządzać i zautomatyzować zużycie energii. SolControl ustala również, które urządzenia i przedmioty powinny odbierać energię słoneczną w oparciu o swój zwyczaj włączania i wyłączania.

Panele SolPad mogą przechowywać energię słoneczną. Według komunikatu prasowego firmy:„dzięki umieszczeniu składowania w źródle kolektora słonecznego, nieefektywność w transmisji i konwersji jest ograniczona lub całkowicie wyeliminowana. Ze względu na to, że kolekcja i przechowywanie są w sąsiedztwie każdego panelu SolPad Pro X, bateria o niskich napięciach wykorzystywana jest do bezpieczniejszego i bardziej wydajnego panela niż starsze systemy solarne”.

Jak powiedział Jigar Shah, współzałożyciel Generate Capital, poprzedni prezes Carbon War Room: ”SolPad Mobile pozwala ludziom trzymać w swoich rękach pełną kontrolę nad zarządzaniem energią, redukując emisję dwutlenku węgla i zapewniając dostęp do energii elektrycznej w dowolnym miejscu, Niezależnie od tego, czy jesteś w kraju uprzemysłowionym, starając się zmniejszyć negatywne skutki dla środowiska naturalnego czy w rozwijającym się kraju, który chce oszczędzić pieniądze w porównaniu z paliwami kopalnymi, ten przenośny panel zapewnia niezrównany dostęp do czystej i łatwej w użyciu mocy”.

Wynalazek może umożliwić, że więcej osób będzie miało dostęp do czystej, odnawialnej energii i w rezultacie zapewni niezliczone korzyści dla środowiska.