SolPad zrewolucjonizuje energetykę słoneczną?

Energetyka słoneczna wkroczyła na dobre w naszą codzienność. Niestety mimo coraz niższych kosztów zakupu instalacji, zbyt mało osób i firm decyduje się na taki wydatek. Receptą może być najnowsza innowacja firmy SolPad.

SolPad Mobile jest pierwszym przenośnym generatorem energii słonecznej, który może dostarczyć energię w dowolnym miejscu. Wynalazek z wbudowanym akumulatorem posiada moc wyjściową, większą niż inne przenośne urządzenia słoneczne w swojej klasie i został opracowany w celu „adaptacji” energii odnawialnej dla wszystkich konsumentów. Ponadto jest w stanie dostarczyć czystą energię i zasilić w ten sposób domowe budżety. Podsumowując, SolPad zapewnia każdemu dostęp do czystej mocy i dostarcza narzędzi niezbędnych do gromadzenia, przechowywania, przetwarzania i zarządzania energią słoneczną.

SolPad powstał w 2012 roku. Podstawowym założeniem wynalazców było, aby „namieszać w konwencjonalnym i zrównoważonym krajobrazie energetycznym”.

Firma uznała, że energia słoneczna mimo dużej stopy wzrostowej nie została przyjęta przez konsumentów na poziomie masowym, zapewniającym szybkie przestawienie z konwencjonalnych źródeł na ekologiczne. Wyposażone w tę wiedzę umysły firmy SolPad, której siedziba mieści się w Kalifornii, postanowiły opracować pierwszy w pełni zintegrowany system, który pomoże dostarczyć wszechstronne rozwiązania wspomagające szybszy rozwój odnawialnych źródeł energii.

W rzeczywistości SolPad całkowicie przesuwa paradygmat energetyczny, zapewniając kompleksowe zarządzanie i kontrolę codziennego wykorzystania energii” – powiedział Christopher Estes, prezes SolPad.

SolPad jest trwałym rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie energii słonecznej, a koszty zakupu i instalacji są co najmniej połowę mniejsze od innych alternatyw na rynku. Dodatkowo system zasilania generuje tyle energii, ile potrzeba, a także zapewnia minimalną stratę mocy, zwiększając jednocześnie dostępną moc sieciową. Ponieważ oprogramowanie integruje generowanie energii słonecznej z magazynowaniem energii, zarządzanie energią staje się procesem zautomatyzowanym. Z aplikacji telefonu można śledzić, zarządzać i zautomatyzować zużycie energii. SolControl ustala również, które urządzenia i przedmioty powinny odbierać energię słoneczną w oparciu o swój zwyczaj włączania i wyłączania.

Panele SolPad mogą przechowywać energię słoneczną. Według komunikatu prasowego firmy:„dzięki umieszczeniu składowania w źródle kolektora słonecznego, nieefektywność w transmisji i konwersji jest ograniczona lub całkowicie wyeliminowana. Ze względu na to, że kolekcja i przechowywanie są w sąsiedztwie każdego panelu SolPad Pro X, bateria o niskich napięciach wykorzystywana jest do bezpieczniejszego i bardziej wydajnego panela niż starsze systemy solarne”.

Jak powiedział Jigar Shah, współzałożyciel Generate Capital, poprzedni prezes Carbon War Room: ”SolPad Mobile pozwala ludziom trzymać w swoich rękach pełną kontrolę nad zarządzaniem energią, redukując emisję dwutlenku węgla i zapewniając dostęp do energii elektrycznej w dowolnym miejscu, Niezależnie od tego, czy jesteś w kraju uprzemysłowionym, starając się zmniejszyć negatywne skutki dla środowiska naturalnego czy w rozwijającym się kraju, który chce oszczędzić pieniądze w porównaniu z paliwami kopalnymi, ten przenośny panel zapewnia niezrównany dostęp do czystej i łatwej w użyciu mocy”.

Wynalazek może umożliwić, że więcej osób będzie miało dostęp do czystej, odnawialnej energii i w rezultacie zapewni niezliczone korzyści dla środowiska.

    1 komentarz

    1. Ciekawe czy się przyjmie, swoją droga nieco mało konkretów w tym tekście. Brakuje informacji jaka moc, co można nią zasilać, na co pozwala? Z drugiej strony faktycznie warto na własną rękę szukać możliwości uniezależnienia się od sieci, jak i obniżenia rachunków za prąd. Nie każdy może postawić farmę słoneczną, tańsze rozwiązania są więc jak najbardziej potrzebne.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Polacy coraz częściej wsiadają na rowery

Następny artykuł

Dostawy prądu do większości odbiorców przywrócone. Ale to nie koniec

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
%d bloggers like this: