Sony pracuje nad własnym samochodem elektrycznym

Elektryfikacja samochodów jest procesem zachodzącym na naszych oczach. Producenci tego typu pojazdów dopiero od niedawna próbują w pośpiechu dogonić Teslę, która przez kilka ostatnich lat wypracowała sobie sporą przewagę nad konkurencją – w czasie gdy przedsiębiorstwo kierowane przez Elona Muska poszukiwało nowatorskich rozwiązań, pozostali zajmowali się czymś innym. Istnieją jednak firmy, które nie były kojarzone z motoryzacją, a mimo to chcą włączyć się do wyścigu, by w przyszłości nie stać na z góry straconej pozycji.

Jednym z takich przedsiębiorstw jest Sony, które od pewnego czasu pracuje nad zdalnie sterowanym samochodem elektrycznym o nazwie kodowej SC-1. Pojazd ten ma 3 metry długości przy 2. metrach wysokości. SC-1 jest wypełniony inteligentnymi czujnikami, które pozwalają na stosowanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak wykorzystywanie 55-calowych ekranów na każdym z boków pojazdu, służących do wyświetlania reklam. Będą one dostosowywane do wieku i płci przechodniów – dane te rozpoznawane będą właśnie dzięki zewnętrznym czujnikom.

Fotowoltaika od Columbus Energy

SC-1 jest w stanie pomieścić 3 osoby, a zaplanowano go przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu na zamkniętych obszarach, jak np. pola golfowe, gdzie pojazd ten stanowiłby poważną konkurencję dla meleksów. Prototyp samochodu jest obecnie testowany w Japonii na uniwersytecie w Okinawie.