Spółka Windkraft Ukraine rozpoczęła budowę kolejnej farmy wiatrowej

Ukraińska spółka Windkraft Ukraine rozpoczęła pierwszy etap budowy elektrowni wiatrowej o mocy 41 MW, usytuowanej w obwodzie chersońskim. O tej inwestycji poinformowała ukraińska Państwowa Agencja ds. Efektywności Energetycznej i Energooszczędności (ukr. Держенергоефективності).

Nowa elektrownia wiatrowa będzie wyposażona w turbiny wiatrowe wyprodukowane przez polską firmę Vestas. W przyszłości planowane jest zwiększenie mocy farmy do 70 MW. Jednym z udziałowców projektu jest Ukrgasbank.

Uruchomienie kolejnego, zielonego projektu dowodzi, że inwestorzy zintensyfikowali własne działania oraz że są zainteresowani inwestowaniem w instalację elektrowni wykorzystujących energię odnawianą. Takie udane przypadki są wynikiem trwałej współpracy rządu i parlamentu, jak również Państwowej Agencji ds. Efektywności Energetycznej i Ochrony Energetyki Ukrainy i wszystkich podmiotów rynku energii odnawialnej – powiedział Serhij Sawczuk, prezes Agencji, witając notabli zgromadzonych na otwarciu budowy elektrowni.

Windkraft Ukraine to podmiot skupiony na inwestycjach w ukraińską energetyką wiatrową, działający od 2009 roku. Spółka ta była także zaangażowana w budowę farmy wiatrowej o mocy 21 MW, również zlokalizowanej w obwodzie chersońskim.

Na swojej stronie internetowej Windkraft Ukraine informuje, że w konstrukcji farm wiatrowych bazuje na komponentach produkcji takich firm, jak Vestas, Nordex, Enercon, NEG Micon, Lagerwey.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ponad 166 mln zł na sieci elektroenergetyczne. Skorzystają odbiorcy

Następny artykuł

Donald Trump wprowadzi przepisy niekorzystne dla branży OZE?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,