SSE Ireland uruchamia nową elektrownię wiatrową

Irlandzki operator energetyczny SSE Ireland rozpoczyna proces uruchamiania farmy wiatrowej Slieve Divena 2 o mocy 18,8 MW zlokalizowanej w Irlandii Północnej. Projekt farmy przewiduje użycie turbin Enercon E-92, które zostały zainstalowane w pobliżu miejscowości Enercon.

W skład kompleksu wchodzi osiem turbin wiatrowych Energo E35 o mocy 2,35 MW i wysokości 125 m. Średnica wirnika to 92 metrów.

Irlandzki operator na swojej witrynie internetowej podaje również, że obiekt będzie rocznie dostarczał energię do 16 500 domów, co w sposób istotny ma się przyczynić do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Szacuje się, że, dzięki elektrowni wiatrowej do atmosfery dostanie się o 24 000 ton mniej szkodliwych substancji.

Kierownik projektu Pat Tierney powiedział, że: Cieszymy się, że budowa Slieve Divena 2 została bezpiecznie ukończona, a farma wiatrowa jest obecnie w pełni sprawna. Ta farma wiatrowa pomoże zasilać domy i przedsiębiorstwa bardziej czystą, zieloną energią i zmniejszyć uzależnienie od paliw kopalnych. Obok pozytywnych skutków dla środowiska, budowa farmy wiatrowej przyniesie korzyści gospodarcze lokalnemu rynkowi, poprzez miejsca pracy i możliwości w zakresie łańcucha dostaw.

SSE Ireland to największy dostawca energii wiatrowej w Irlandii i trzecim co do wielkości producent energii elektrycznej na wyspie, z przepustowością ponad 1.800 MW, w tym prawie 550 MW ze źródeł odnawialnych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Enel pomaga Afryce

Następny artykuł

Solaris dostarczy 22 autobusy elektryczne do Włoch

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,