Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Stoen Operator pomaga odbudować ukraińską sieć elektroenergetyczną

Stoen Operator pomaga odbudować ukraińską sieć elektroenergetyczną

Stoen Operator pomaga odbudować ukraińską sieć elektroenergetyczną

Od dwóch lat nie ustają rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę energetyczną. Stoen Operator realizuje kolejną formę pomocy i wspiera ukraińskich operatorów sieci elektroenergetycznych specjalistycznym sprzętem do odbudowy sieci.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Działania pomocowe polskich operatorów sieci elektroenergetycznych dla sektora energetycznego Ukrainy w ramach Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), we współpracy z Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, rozpoczęły się już w marcu 2022 roku.

Warszawski operator systemu dystrybucyjnego przekazał do tej pory nieodpłatnie materiały do odbudowy elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych oraz agregaty prądotwórcze potrzebne lokalnym społecznościom. Wśród darów dostarczonych do operatorów Ukrainy znalazły się m.in. przewody linii napowietrznych, osprzęt kablowy, agregaty prądotwórcze oraz aparaty łączeniowe wysokiego napięcia.

Teraz, w lutym 2024 roku, Stoen Operator przekazuje nieodpłatnie dwa samochody marki Ford Transit przystosowane do napraw sieci. Posłużą one pracownikom Ukrenergo, operatora sieci przesyłowej najwyższych napięć Ukrainy.

– W 2023 roku Prezes Ukrenergo Wolodymyr Kudrytski zwrócił się z apelem do operatorów sieci elektroenergetycznych w Europie o przekazanie specjalistycznych samochodów do transportu i napraw elementów sieci elektroenergetycznych, aby przyspieszyć usuwanie awarii wywołanych rosyjskimi atakami – wyjaśnia Robert Stelmaszczyk, prezes Stoen Operator. – Wówczas zadeklarowaliśmy pomoc i teraz ją realizujemy. Ma to znaczenie ze względu na wydłużone terminy dostaw nowych samochodów tego typu.

Źródło: informacja prasowa – Stoen Operator

Fot. Stoen Operator

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.