Sukces studenta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Piotr Janiec jest jednym ze studentów Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Jego zainteresowanie rosyjską przyrodą, a w szczególności tą znajdującą się na terenach Syberii, narodziło się przypadkiem: pewnego dnia dołączył do koła naukowego na Uniwersytecie Rolniczym. Członkostwo w tej organizacji umożliwiło mu wyjazdy do Magadanu czy nad Bajkał, stając się tym samym zalążkiem nowego hobby, które obecnie przynosi spore sukcesy.

Krakowski żak wziął bowiem udział w olimpiadzie odbywającej się w Kaliningradzie, gdzie rywalizował ze studentami z różnych stron świata. Podczas konkursu sprawdzana była wiedza uczestników na temat rosyjskiej kultury, języka oraz znajomość rosyjskiego ekosystemu oraz natury.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Piotr Janiec zdobył podczas tej olimpiady wyróżnienie „Za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji”. Wcześniej, by w ogóle móc wyjechać do Rosji, musiał najpierw przejść pierwszy, internetowy etap – co udało mu się bez kłopotów, umożliwiając tym samym wyjazd do Rosji i uczestnictwo w konkursie.

Obecnie krakowski student kontynuuje studia na stopniu magisterskim na Północno-Wschodnim Uniwersytecie im. M.K. Ammosowa w Jakucku na kierunku geoinformatyka. Uczelnia ta współpracuje z krakowskim Uniwersytetem Rolniczym, dzięki czemu możliwy był także wcześniejszy udział studenta w kursie językowym organizowanym przez jakucki uniwersytet.