Sukces studenta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Piotr Janiec jest jednym ze studentów Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Jego zainteresowanie rosyjską przyrodą, a w szczególności tą znajdującą się na terenach Syberii, narodziło się przypadkiem: pewnego dnia dołączył do koła naukowego na Uniwersytecie Rolniczym. Członkostwo w tej organizacji umożliwiło mu wyjazdy do Magadanu czy nad Bajkał, stając się tym samym zalążkiem nowego hobby, które obecnie przynosi spore sukcesy.

Krakowski żak wziął bowiem udział w olimpiadzie odbywającej się w Kaliningradzie, gdzie rywalizował ze studentami z różnych stron świata. Podczas konkursu sprawdzana była wiedza uczestników na temat rosyjskiej kultury, języka oraz znajomość rosyjskiego ekosystemu oraz natury.

Piotr Janiec zdobył podczas tej olimpiady wyróżnienie „Za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji”. Wcześniej, by w ogóle móc wyjechać do Rosji, musiał najpierw przejść pierwszy, internetowy etap – co udało mu się bez kłopotów, umożliwiając tym samym wyjazd do Rosji i uczestnictwo w konkursie.

Obecnie krakowski student kontynuuje studia na stopniu magisterskim na Północno-Wschodnim Uniwersytecie im. M.K. Ammosowa w Jakucku na kierunku geoinformatyka. Uczelnia ta współpracuje z krakowskim Uniwersytetem Rolniczym, dzięki czemu możliwy był także wcześniejszy udział studenta w kursie językowym organizowanym przez jakucki uniwersytet.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Busko-Zdrój wybiera odnawialne źródła energii

Następny artykuł

NFOŚiGW wspiera projekty geotermalne. Pierwsze z nich wkrótce dostaną dotacje

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,