Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Supermarkety Kroger wycofują plastikowe worki jednorazowe

Supermarkety Kroger wycofują plastikowe worki jednorazowe

Amerykańska sieć supermarketów Kroger ogłosiła, że planuje wycofywać z oferty plastikowe worki we wszystkich swoich sklepach. Firma podejmuje ten krok w ramach swojej inicjatywy Zero Hunger | Zero Waste. Do sieci tej należą popularne marki, takie jak Harris Teeter, Fred Meyer czy Ralphs. Firma ma swoje sklepy we wszystkich z 35 stanów USA.

Reklama

Jak komentuje CEO Krogera, Rodney McMullen: „Firma dokonuje odważnego kroku, by lepiej chronić naszą planetę”. „Dokładnie wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i całych społeczności i w pełni zgadzamy się z ich zmartwieniami”, dodaje wiceprezes spółki Mike Donnelly.

Pierwszym sklepem, z którego Kroger wycofa reklamówki, ma być QFC w Seattle. Natomiast do końca przyszłego roku plastikowe worki wycofane zostaną ze wszystkich sklepów firmy. „Zaczynając od QFC, przechodzić będziemy na bardziej zrównoważone opcje. Decyzja ta doskonale zgrywa się z naszymi planami, aby sieć miała większy pozytywny wpływ na społeczeństwo”, dodaje Donelly.

Firma ma szersze plany, niż tylko rezygnacja z worków. Do 2020 roku chce zmniejszyć o 90% ilość produkowanych śmieci. Dodatkowo spółka planuje zwiększenie działalności dobroczynnej – dostarczanie jedzenia do osób i rodzin w potrzebie. W samym tylko 2017 roku firma przekazała ponad 40 tysięcy ton zdrowej żywności do lokalnych banków żywności i osób w potrzebie. To łącznie 325 milionów posiłków. Dodatkowo poddała recyclingowi 30 tysięcy ton plastiku i 1,1 miliona ton kartonu. Dla władz spółki to nadal za mało.

Statystyki wskazują, że jedynie około 5% plastikowych worków w USA poddawanych jest recyclingowi, a wyrzuca się ich rocznie niemalże 100 miliardów. Jednorazowe plastikowe worki są piąte na liście produktów plastikowych, jakie zanieczyszczają m.in. wody w postaci mikroplastiku powstałego z rozpadu np. plastikowych worków. To główny z powodów, dla których Kroger chce zrezygnować z sprzedaży tych produktów i propaguje korzystanie z wielorazowych toreb na zakupy.

Swoimi działaniami Kroger dołącza się do coraz większego grona firm, które eliminują plastikowe, jednorazowe przedmioty ze swojej działalności. Dotychczasowo najwięksi gracze, który wyszli z taką inicjatywą, to Starbucks, McDonald’s oraz Marriot International Group.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.