SuperNEX – moc i szybkość od KYMCO

KYMCO, jeden z największych producentów motocykli na świecie, od początku dynamicznie reaguje na zmiany w branży motoryzacyjnej – na rynek wypuścił już kilka elektrycznych wersji swoich pojazdów. Teraz do klientów trafi szybki i mocy SuperNEX.

SuperNEX zaprezentowany został podczas EICMA Milan Motorcycle Show. Motocykl wyróżniać ma wysoka moc silnika, maksymalna prędkość – 250 km/h (150 mph) oraz przyspieszenie – od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy, a od 0 do 200 km/h w 7,5 sekundy. Te parametry sprawiają, że już porównywany jest do niektórych najszybszych motocykli elektrycznych dostępnych na rynku. Mimo to, jak zapewnia producent, dzięki systemowi Full Engagement Performance (FEP) z pojazdu korzystać będą mogli również mniej doświadczeni kierowcy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

“Dzięki FEP, użytkownicy zawsze mogą wykonać perfekcyjny start. Podczas gwałtownego przyspieszania FEP zapewnia brak poślizgu kół lub ślizgania się kół. Podczas gwałtownego hamowania FEP zapobiega podnoszeniu tylnego koła. Podczas jazdy po nierównych lub mokrych nawierzchniach FEP zapewnia maksymalną przyczepność”, wyjaśniają twórcy SuperNEX. Ponadto zakres FEP może być samodzielnie regulowany przez użytkownika, dzięki czemu dostosowuje on system do swoich umiejętności.

Aby zwiększyć moment obrotowy niezbędny do osiągnięcia maksymalnej prędkości, SuperNEX wyposażony jest w 6-biegową skrzynię biegów. Według KYMCO: “6-biegowa przekładnia pozwala użytkownikom na korzystanie z najbardziej optymalnego pasma mocy silnika, aby uzyskać pełen potencjał pojazdu. Koła zębate pomagają poprawić nie tylko wydajność i szybkość reakcji, ale także przyspieszenie i prędkość maksymalną”.

Poza zwiększeniem wydajności, producent uwzględnił również ręczną skrzynię biegów, aby zapewnić sportowym użytkownikom wyścigowym samodzielną zmianę biegów. Jak wyjaśnił przewodniczący KYMCO, Allen Ko: “Zmiana jest sztuką jazdy motocyklem”. Jedną z dodatkowych innowacji SuperNEX jest również aktywny silnik akustyczny, który wzmacnia istniejący dźwięk silnika elektrycznego. “Dźwięk przekazuje informacje o poziomie obrotów i stanie obciążenia silnika”, które ułatwią użytkownikom wychwycenie odpowiedniego momentu na samodzielną zmianę biegu, wyjaśnia producent

Póki co nie wiadomo, kiedy SuperNEX będzie dostępny do kupienia.