Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Suwałki: miasto dopłaciło prawie 1 mln złotych do wymiany starych pieców

Suwałki: miasto dopłaciło prawie 1 mln złotych do wymiany starych pieców

W Suwałkach w ciągu ostatnich czterech lat miasto wydało 987 tys. zł na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. Dotychczas z dofinansowania skorzystało 290 rodzin. To jeden z punktów Programu Gospodarki Niskoemisyjnej, który przyjęto w 2015 roku.

Reklama

Prawie milion złotych dopłat przełożył się na nowe instalacje u 290 rodzin. Z tego w 164 gospodarstwach zainstalowano piece gazowe, 68 podłączono do sieci miejskiej, a w 58 wymieniono piece na bardziej ekologiczne. Duże, rekordowe zmiany przyniósł rok 2019, w którym wymieniono aż 89 starych, zużytych pieców przy dopłacie wynoszącej 357 tys. zł. Rok wcześniej samorząd dodatkowo zainstalował w mieście 11 czujników do monitoringu jakości powietrza.

Coraz większe zainteresowanie dopłatami do wymiany źródeł ciepła

Z roku na rok zainteresowanie miejskim programem dopłat do wymiany źródeł ciepła jest coraz większe, dlatego też ten program będzie kontynuowany. Rozważamy, by w tym roku wprowadzić zmiany polegające na udzielaniu dopłat tylko do podłączeń do sieci gazowej i miejskiej, a zrezygnować z dopłat do wymiany pieców na paliwo stałe – oznajmił prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Przyjęty w 2015 roku Program Gospodarki Niskoemisyjnej zakłada redukcję zużycia energii, zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii oraz poprawę jakości powietrza w mieście.
fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.