Na świecie rośnie popularność wiatraków

Spośród wielu niekonwencjonalnych metod uzyskiwania energii, najpopularniejszą z nich wciąż są wiatraki. Na każdym kontynencie ilość tych urządzeń systematycznie wzrasta, powodując, że energia wiatrowa staje się realną alternatywą dla elektrowni węglowych, które wciąż w wielu krajach przyczyniają się zatruwania atmosfery.

Jak informuje Global Wind Energy Council (GWEC), pod koniec 2016 roku na całym świecie działało 341 tysięcy turbin wiatrowych, które umiejscowiono zarówno na morzach i ocenach, jak i na lądzie.

Elektrownie wiatrowe typu offshore najbardziej rozpowszechnione są w Europie. Aż 88% spośród wszystkich elektrowni wiatrowych zlokalizowanych na wodzie znajduje się u wybrzeży zaledwie 10 europejskich państw, a rekord w tej dziedzinie niepodzielnie dzierży Wielka Brytania.

GWEC uważa, że wiatraki przyczyniły się do zredukowania emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 637 milionów ton w samym tylko 2016 roku.

Energia wiatrowa nie wymaga źródła paliwowego. Gdy zbudujemy wiatraki, nie musimy nic wydobywać ani też wykorzystywać paliw kopalnych, które w dużym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych na świecie – powiedziała Emma Pinchbeck, pełniąca funkcję dyrektora wykonawczego w firmie RenewableUK.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Anastase Tabaro – człowiek, który samodzielnie stworzył elektrownię wodną i dostarczył energię mieszkańcom

Następny artykuł

UOKiK wyrazi opinię w związku z planowanym przejęciem OEM Energy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,