1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Świętokrzyskie uzdrowisko z recyklingową modą

Świętokrzyskie uzdrowisko z recyklingową modą

Wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-ekologiczne odbędzie się 24 lutego w gminie uzdrowiskowej Busko-Zdrój. Europejska Platforma Recyklingu odwiedzi wspólnie z uznaną projektantką mody, Anną Kubisz, Buskie Samorządowe Centrum Kultury przy ul. Mickiewicza 22. Recyklingowe stylizacje przygotowane przez dzieci i burmistrza Waldemara Sikorę zostaną zaprezentowane przez gwiazdy podczas pokazu mody w Warszawie.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Na początku roku ekspertka modowa Anna Kubisz już po raz drugi odwiedziła zakłady przetwarzania elektroodpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafią na warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest recykling oraz jak prawidłowo segregować odpady.

– Ubiegłoroczne warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektrośmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom. Odwiedziliśmy 8 miast i gmin z terenu całej Polski. Cieszymy się, że w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie choć na chwilę oderwali się od telefonu czy komputera, a przygotowując wyjątkowe stylizacje uruchomili swoją wyobraźnię i zrobili coś pożytecznego dla środowiska. Wielki finał, w czasie którego gwiazdy zaprezentowały recyklingowe kreacje, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Mając to na uwadze, podjęliśmy decyzję o kontynuacji akcji w tym roku – mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

W tym roku w wydarzeniu po raz pierwszy w historii weźmie udział świętokrzyska gmina Busko-Zdrój. Uczestnicy warsztatów i władze miasta pojawią się na wielkim finale drugiej edycji akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej organizowanym w Warszawie we wrześniu 2020 r. W ubiegłym roku podczas finału kreacje zaprezentowała m.in. Barbara Kurdej – Szatan, Katarzyna Skrzynecka, Anna Popek, czy Zygmunt Chajzer.

Źródło: informacja prasowa

Galeria: fotorelacja z Wielkiego Finału projektu Moda na recykling 2019, źródło: erp-recycling.org

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.