Polska Świętokrzyskie uzdrowisko z recyklingową modą 20 lutego 2020 Polska Świętokrzyskie uzdrowisko z recyklingową modą 20 lutego 2020 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-ekologiczne odbędzie się 24 lutego w gminie uzdrowiskowej Busko-Zdrój. Europejska Platforma Recyklingu odwiedzi wspólnie z uznaną projektantką mody, Anną Kubisz, Buskie Samorządowe Centrum Kultury przy ul. Mickiewicza 22. Recyklingowe stylizacje przygotowane przez dzieci i burmistrza Waldemara Sikorę zostaną zaprezentowane przez gwiazdy podczas pokazu mody w Warszawie. Reklama Na początku roku ekspertka modowa Anna Kubisz już po raz drugi odwiedziła zakłady przetwarzania elektroodpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafią na warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest recykling oraz jak prawidłowo segregować odpady. – Ubiegłoroczne warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektrośmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom. Odwiedziliśmy 8 miast i gmin z terenu całej Polski. Cieszymy się, że w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie choć na chwilę oderwali się od telefonu czy komputera, a przygotowując wyjątkowe stylizacje uruchomili swoją wyobraźnię i zrobili coś pożytecznego dla środowiska. Wielki finał, w czasie którego gwiazdy zaprezentowały recyklingowe kreacje, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Mając to na uwadze, podjęliśmy decyzję o kontynuacji akcji w tym roku – mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. W tym roku w wydarzeniu po raz pierwszy w historii weźmie udział świętokrzyska gmina Busko-Zdrój. Uczestnicy warsztatów i władze miasta pojawią się na wielkim finale drugiej edycji akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej organizowanym w Warszawie we wrześniu 2020 r. W ubiegłym roku podczas finału kreacje zaprezentowała m.in. Barbara Kurdej – Szatan, Katarzyna Skrzynecka, Anna Popek, czy Zygmunt Chajzer. Źródło: informacja prasowa Galeria: fotorelacja z Wielkiego Finału projektu Moda na recykling 2019, źródło: erp-recycling.org Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.