Szczyt klimatyczny w Katowicach będzie o jeden dzień dłuższy niż planowano

Już drugiego grudnia tego roku w Katowicach rozpocznie się COP24, jak informuje sekretariat konwencji klimatycznej. Wcześniej planowano rozpoczęcie szczytu o jeden dzień później, ale na ostatniej konferencji, która odbyła się w Bangkoku, podjęto decyzję o wydłużeniu go o jeden dzień.

Wcześniejsze otwarcie sesji ma dać szanse na lepsze wykorzystanie krótkiego czasu, jaki pozostał na negocjacje pakietu wdrażającego Porozumienie Paryskie. Mają one być sfinalizowane w Katowicach w tym roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Szczyt zakończy się zgodnie z planem 14 grudnia.

Podczas spotkania w Katowicach Konferencja Stron Porozumienia Klimatycznego (COP) ma przyjąć tzw. pakiet wdrażający, który dotyczy dokładnych sposobów implementacji porozumień z Paryża. To unikatowy dokument – po raz pierwszy w historii wszystkie państwa na świecie zobowiązać mają się do działań hamujących i zwalniających zmiany klimatyczny. Dopiero ten krok ma umożliwić realne wdrażanie Porozumienia Paryskiego. W ten sposób polityka klimatyczna i energetyczna Europy uzyska przypieczętowany na wiele lat kształt.