Sześć lat po tragedii w Fukushimie – natura odbija w pełni swoje tereny

Matka Natura na dobre zagościła w Fukushimie. Sześć lat po tragicznych wydarzeniach w tutejszym reaktorze atomowym i ewakuacji pobliskich mieszkańców, tereny prefektury Fukushima są powolnie, acz skutecznie, odbierane ludzkości przez morze zieleni.

Dostęp do ewakuowanej Strefy jest ściśle pilnowany. Fotografowi z japońskiej gazety Asahi Shimbun udało się jednak tam dostać w ramach akcji fotografowania obszarów tego kraju do których dostęp jest utrudniony.

Tetsuro Takehana kiedyś mieszkał w Fukushimie. Jak mówi, powrót do znanych kiedyś okolic nie był prosty. – Wszystko wygląda jakby czas się zatrzymał, a mimo to drzewa i trawa rosły dalej – skomentował widoki jakie zastał na miejscu.

Parking niegdyś wiecznie obleganego centrum handlowego jest obecnie zarośnięty roślinnością, wybijającą przez asfalt. Słupki bramek na boisku do piłki nożnej wybijają się powyżej linii roślinności – to jedne z niewielu elementów, jakie widoczne są w morzu roślinności przy szkole podstawowej w tym rejonie. Pozostawione w Strefie samochody są także powoli pochłaniane przez rosnącą tutaj bujnie roślinność.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Finowie przygotują fundamenty pod instalację dla farmy Fosen w Norwegii

Następny artykuł

Czysta energia w gminie Busko-Zdrój

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,