Finowie przygotują fundamenty pod instalację dla farmy Fosen w Norwegii

Fińska firma Peikko Group otrzymała kontrakt na dostarczenie technologii wykonywania kamiennych fundamentów pod wiatraki, która zostanie wykorzystana przy realizacji projektu klastra farm wiatrowych Fosen w Norwegii. Sześć farm wiatrowych, które składają się na klaster, osiągnie łączną moc 1 GW.

Peikko będzie także dostarczać stalowe elementy do fundamentów 80 wiatraków, jakie zostaną wykorzystane do budowy 288 MW farmy wiatrowej Storheia. Projekt ten zostanie zrealizowany w Sør-Trøndelag w centralnej Norwegii.

Firma ma dostarczyć kotwy do skał, adaptery do montażu wież, wzmocnienia fundamentów oraz wzorniki do wykonywania odwiertów pod montaż tych elementów. Fińska firma projektuje i modeluje także wykonane z użyciem jej technologii fundamenty.

Elementy zostaną dostarczone w okresie od marca do października przyszłego roku. Farma wiatrowa Storheia ma zostać uruchomiona w 2019 roku.

Omawiana farma wiatrowa o mocy 288 MW jest drugą nowoczesną farmą wiatrową budowanego przez Statkraft Fosen klastra energetycznego. Pierwsza instalacja – Roan o mocy 256 MW – ma być ukończona w przyszłym roku. Pozostałe farmy klastra zostaną uruchomione do roku 2020.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Bangladesz w 100% oparty na OZE

Następny artykuł

Sześć lat po tragedii w Fukushimie – natura odbija w pełni swoje tereny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,