W Szkocji powstanie duża farma solarna

farma fotowoltaiczna Kraśnik Koszaliński

Rada Moray dała zielone światło na budowę 20-megawatowej farmy solarnej w pobliżu Urquhart w górzystym regionie Highlands, obejmującym Góry Kaledońskie. Będzie ona zajmować obszar czterdziestu siedmiu hektarów, na których znajdzie się osiemdziesiąt tysięcy panelów solarnych. Północno-wschodni obszar Szkocji to idealne miejsce do inwestycji w energię słoneczną. Na tym terenie niebo często jest bezchmurne, a dni długie, dlatego firma Elgin Energy chce wykorzystać potencjał tej okolicy, budując tam kolejne fotowoltaiczne farmy.

Na ten moment brytyjskie przedsiębiorstwo zarządza 13-megawatową farmą fotowoltaiczną w Perthshire, największą znajdującą się na terenie Szkocji. Z racji tego, że podejmowane są kolejne inwestycje, niedługo straci ona ten tytuł, ponieważ poza wspomnianą 20-megawatową farmą solarnej firma będzie starać się o zgodę na budowę fotowoltaicznego projektu. Jeśli te plany się powiodą, Szkocja z łatwością zrealizuje swoje cele dotyczące udziału energii odnawialnej w swoim miksie energetycznym.

W obliczu taniejących technologii inwestycje w fotowoltaikę stają się popularne. Chińskie przedsiębiorstwa produkują wydajniejsze panele PV i sprzedają je po coraz niższych cenach, a to zwiększa zainteresowanie fotowoltaicznymi projektami. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach również Szkocja zdecydowała się na energię uzyskiwaną dzięki słońcu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Sosnowiec inwestuje w autobusową flotę

Następny artykuł

Irma sieje zniszczenie i produkuje… energię

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , ,