Sosnowiec inwestuje w autobusową flotę

Sosnowiec to kolejne miasto po Wrocławiu, Krakowie oraz Warszawie, które chce znacząco unowocześnić swoją autobusową flotę – nie tylko ze względu na oszczędności, ale także na komfort pasażerów. W związku z tym Sosnowiec zainwestował w autobusy hybrydowe od Volvo. Ponadto miasto planuje zakup kilku autokarów wyposażonych w silniki elektryczne.

Sosnowiec odebrał kolejną dostawę autobusów od Volvo, która osiem lat temu została przejęta przez chińską firmę. Dzięki kolejnym siedmiu hybrydowym pojazdom po Sosnowcu jeżdżą obecnie dwadzieścia cztery autokary tego typu. To jednak nie koniec, bowiem planowane są kolejne zamówienia – do końca października dostarczonych zostanie następnych jedenaście sztuk. Co więcej, miasto chce zainwestować pieniądze także w pojazdy zasilane wyłącznie energią elektryczną. Już rok temu Sosnowiec podpisał umowę z Solaris na dostarczenie trzech elektrycznych autokarów.

Autobusy od Volvo to modele 7900H (pięć sztuk) oraz 7900LAH (dwie sztuki). Charakteryzują się one małym zużyciem paliwa, które jak zapewnia producent jest mniejsze nawet o pięćdziesiąt procent w porównaniu do pojazdów wyposażonych w silniki Diesla. Co ważne, wszystkie autokary dostarczane dla Sosnowca są produkowane we Wrocławiu, co wspomaga polski rynek pracy.

1 comment

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wiele polskich miast rezygnuje z grabienia liści

W ostatnich miesiącach Wrocław dał się kilkukrotnie pozytywnie poznać jako miasto wspierające dziką przyrodę. Latem zrezygnowali z koszenia części trawników (m.in. dla owadów), jesienią zrezygnowali z grabienia części liści, aby dać schronienie jeżom. Teraz do podobnej akcji dołączają kolejne miasta.