Sosnowiec: wymień butelki i puszki na sadzonki sosny

W Sosnowcu rozpoczęła się II edycja „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na sadzonki sosny”. W ramach akcji mieszkańcy otrzymają drzewka w zamian za aluminiowe puszki i butelki PET. Surowce będzie można przywozić do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w terminie do 31 sierpnia.

Sosnowiec stawia na butelkomaty oraz wycofuje się z plastiku

Sosnowiec zainwestował w pięć automatów do recyklingu butelek PET oraz puszek aluminiowych. Stanęły one w różnych częściach miasta. Mieszkańcy wrzucając do nich butelki i puszki, współfinansują sosnowiecki sport – koszykówkę, hokej czy piłkę nożną. Każda oddana butelka to 10 groszy na ten cel. Jak się okazuje, do butelkomatów trafiło już około 50 tys. opakowań. Uzbierało się więc już około 5 tys. złotych.

Sosnowiec inwestuje w autobusową flotę

Sosnowiec to kolejne miasto po Wrocławiu, Krakowie oraz Warszawie, które chce znacząco unowocześnić swoją autobusową flotę – nie tylko ze względu na oszczędności, ale także na komfort pasażerów. W związku z tym Sosnowiec zainwestował w autobusy hybrydowe od Volvo. Ponadto miasto planuje zakup kilku autokarów wyposażonych w silniki elektryczne.