Sosnowiec: wymień butelki i puszki na sadzonki sosny

1 lipca bieżącego roku w Sosnowcu rozpoczęła się II edycja „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na sadzonki sosny”. W ramach akcji mieszkańcy otrzymają drzewka w zamian za aluminiowe puszki i butelki PET. Surowce będzie można przywozić do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w terminie do 31 sierpnia.

Projekt “Ekososna z Ekostacji” odbywa się po raz drugi. W ubiegłym roku mieszkańcy Sosnowca wymienili 50 tys. butelek PET oraz 4 tys. aluminiowych puszek na 325 sadzonek sosen, z których prawdopodobnie większość „zasiliła” zieleń w mieście. Jak przebiega akcja w tym roku?

„Ekososna z Ekostacji” – jak włączyć się do akcji?

Aby otrzymać sadzonkę sosny, trzeba zebrać osiem pieczątek. Pojedyncza pieczątka przysługuje za dostarczenie 20 butelek PET lub 15 aluminiowych puszek. Przy pierwszej wizycie uczestnik otrzyma ekokartę, na której będą wbijane pieczątki. MPGO zapowiedziało, że będzie prowadziło ranking. Najbardziej aktywna osoba otrzyma nagrodę specjalną. Surowce należy oddawać do Ekostacji Juliusz – Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (przy ul. Grenadierów 21). Można to robić od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-13.00. Akcja „Ekososna z Ekostacji” potrwa do 31 sierpnia.

Zbiórka surowców, które nadają się do ponownego wykorzystania, to doskonała okazja do ograniczenia wyrzucania odpadów, a tym samym przyczynienie się do pozytywnego postrzegania Sosnowca, jako miasta, które dba o naturę – stwierdził Arkadiusz Teodorowski, prezes zarządu MPGO w Sosnowcu.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Masowe odławianie ryb w Australii. Wszystko po to, by ochronić gatunki przed wymarciem

Władze stanu Nowa Południowa Walii w Australii zdecydowały się na radykalny i być może bezprecedensowy (przynajmniej na taką skalę) krok w celu ochrony ryb. Przeznaczono 10 mln dolarów na odłowienie zwierząt z dolnej części rzeki Darling i przeniesienie ich do innych miejsc. To jeden ze sposobów złagodzenia skutków suszy, jaka dotknęła region wiele miesięcy temu.