Szwedzkie miasto Lulea inwestuje w polskie ładowarki

Szwedzkie miasto Lulea inwestuje w polskie ładowarki

Stacje ładowania autobusów produkowane przez polską firmę Ekoenergetyka zagoszczą w Szwecji. Lulea, zlokalizowana w północnej części kraju, postanowiła zainwestować w stacje quickPOINT City Chargers. Miasto będzie teraz dysponować najbardziej wysuniętą na północ linią elektrycznych autobusów.

Ładowarki wytwarzane przez Ekoenergetykę posiadają odwrócone pantografy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szybkie ładowanie elektrycznych autobusów podczas ich postojów na pętlach. Polskie przedsiębiorstwo dostarczy także specjalne maszty, w których zostaną zamontowane stacje, tak aby były odporne na niekorzystne warunki pogodowe oraz dużą ilość opadów śnieżnych.

Ekoenergetyka nie boi się trudnych warunków atmosferycznych. Firma dostarczyła już podobne rozwiązania do finlandzkiego miasta Tampere, gdzie pogoda nie należy do najłatwiejszych. Być może dzięki temu Szwedzi obdarzyli zaufaniem właśnie polską firmę.

Ładowarki produkowane przez Ekoenergetykę upowszechniają się na północy Europy. Firma zrealizowała już projekty w Helsinkach, Tampere oraz Vasteas w Szwecji. To jednak nie koniec ekspansji – kolejnym celem jest Oslo.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.