TAIGA TS2 wkracza na górskie szlaki. Elektryczny skuter śnieżny został zaprezentowany

Skutery śnieżne były do niedawna niesłusznie pomijane w debatach na temat poprawy jakości powietrza. Wyróżniają się one nie tylko dużą emisją spalin do atmosfery, ale również głośną pracą silnika, która negatywnie wpływa na dzikie zwierzęta. Dlatego kanadyjska firma Taiga Motors postanowiła zaprezentować w pełnie elektryczny wariant tego pojazdu.

Alternatywą dla spalinowych skuterów jest w pełni elektryczny skuter śnieżny Taiga TS2 napędzany silnikiem o mocy 80 kW.  Rozpędza się on do 100 km/h w ciągu zaledwie 3 sekund. Bateria o pojemności 15 kWh w praktyce pozwala na jednym ładowaniu pokonać dystans 100 km. Producent zapewnia, że powyższe osiągi nie ulegną pomniejszeniu nawet w temperaturze dochodzącej do -30 stopni Celsjusza.

Taiga TS2 jest wyjątkowo cicha. W przeciwieństwie do odpowiedników spalinowych słyszanych z odległości kilku kilometrów model TS2 emituje tylko szum gniecionego śniegu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ładowanie za pomocą szybkiego terminala do poziomu 80% ma według konstruktorów zająć nie dłużej niż 20 minut. W przypadku standardowego połączenia z siecią za pomocą napięcia 230 V czas ten wydłuży się do 120 minut.

Skuter wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz, który wyświetla m.in. poziom naładowania baterii oraz daje możliwość prostego aktualizowania oprogramowania za pomocą sieci internetowej. Kaucja rezerwacyjna za Taiga TS2 wynosi 500 dolarów, a minimalna cena to 15 tys. dolarów.

W ofercie znajdą się 4 wersje pojazdu, a ich pierwsza partia trafi do końcowego odbiorcy już w przyszłym roku.

Źródło: Electrek