Tajwan wysuwa się na pozycję lidera OZE

Tajwan wysuwa się na pozycję lidera OZE

Tajwan, będący jedną z najbardziej innowacyjnych gospodarek na świecie, wysuwa się na pozycję lidera w produkcji paneli słonecznych i całego sektora odnawialnych źródeł energii. Wszystko dzięki rozwijaniu najnowocześniejszych technologii.

Tajwańskie firmy wyróżniają się w szczególności ukierunkowaniem na badania i rozwój. Polityka ta odniosła sukces, ponieważ kraj jest obecnie drugim co do wielkości producentem ogniw fotowoltaicznych na świecie. Wspieranie innowacji umożliwiło produkcję bardzo lekkich paneli do dachowych systemów fotowoltaicznych i fotowoltaicznych ścian osłonowych, które są przyjazne dla środowiska i bardzo wydajne.

Tajwańskie firmy podjęły ostatnio też kroki w celu konsolidacji aktywów, aby zwiększyć swój udział w rynku i konkurencyjność. Przykładem może być United Renewable Energy (URE). Przedsiębiorstwo powstało w wyniku fuzji największych producentów ogniw słonecznych na wyspie: Neo Solar Power, Gintech Energy Corp i Solartech Energy Corp w październiku ubiegłego roku. Wkrótce po założeniu URE stał się jedną z największych firm produkujących panele słoneczne na świecie, zapewniając ponad 3000 miejsc pracy.

Wiele tajwańskich firm, a w szczególności Grupa Delta, dostarcza systemy śledzenia energii słonecznej, które są kontrolowane przez programowalny sterownik logiczny (PLC) z czujnikiem GPS. Technologia ta umożliwia regulację paneli słonecznych w różnych pozycjach w czasie rzeczywistym, aby zmaksymalizować przechwytywanie światła słonecznego. Firma wykorzystuje również bifacjalne moduły słoneczne, które generują moc z przodu i z tyłu. Pozwalają też na przechwytywanie światła słonecznego odbijającego się od ziemi pod panelem.

Aplus Energy Co. Ltd. oferuje również najnowocześniejsze rozwiązania dachowe z krystalicznymi krzemowymi modułami fotowoltaicznymi, które można instalować na ultralekkich stalowych siatkach z zabezpieczeniami przed przegrzaniem. Łatwość instalacji, trwałość i wysoka wydajność tych nowych modułów sprawiają, że już teraz cieszą się one dużym zainteresowaniem na całym świecie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.