Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tak mają wyglądać miasta na Marsie. Zobacz niesamowite wykorzystanie fotowoltaiki w kosmosie

mars

Tak mają wyglądać miasta na Marsie. Zobacz niesamowite wykorzystanie fotowoltaiki w kosmosie

Czy tak będzie wyglądać przyszłość ludzkości na czerwonej planecie? Nie tylko sytuacja ekologiczna na Ziemi zmusza nas do myślenia o życiu na Marsie. Coraz więcej śmiałych wizji rodem z SciFi zaskakuje swoją pomysłowością i wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

B1
Reklama

Jak będą wyglądały miasta na Marsie?

Studio architektoniczne Abiboo zaprojektowało koncepcję samowystarczalnego miasta na Marsie. Jak twierdzą twórcy, miasto Nüwa, którego nazwa pochodzi z chińskiej mitologii, mogłoby zostać wybudowane już w 2054 roku. 

Pionowa osada, która mogłaby pomieścić 250 tys. mieszkańców, zostałaby osadzona w zboczu klifu. Zobacz, jak mają wyglądać miasta przyszłości na Marsie.

Reklama

Miasto ma wykorzystywać najnowocześniejsze technologie odnawialnych źródeł energii.

Ekologiczne życie na Marsie

Nüwa obejmuje infrastrukturę do wytwarzania energii słonecznej, bez której przetrwanie na czerwonej planecie nie byłoby możliwe. Energia słoneczna miałaby służyć także do roztopienia lodu zalegającego na Marsie – w ten sposób pozyskiwana byłaby woda. Miks energetyczny marsjańskiego miasta uzupełniać mają m.in. elektrownie atomowe. Wszystkie materiały potrzebne do budowy miasta pozyskiwane byłyby na Marsie.

Ważne jest, aby w surowym środowisku, takim jak to na Marsie, zapewnić duże zielone przestrzenie, na których ludzie, rośliny i zwierzęta żyliby podobnie jak na Ziemi. W tym celu twórcy wpadli na pomysł stworzenia pawilonów chroniących przed promieniowaniem. To w nich mieliby żyć przyszli mieszkańcy.

Więcej zdjęć tego niesamowitego miasta można zobaczyć na stronie studia architektonicznego Abiboo, odpowiedzialnego za projekt.


Chcesz wiedzieć więcej o miastach przyszłości? Zobacz artykuł:

źródło: abiboo.com (ABIBOO Studio / SONet (Gonzalo Rojas, Sebastián Rodriguez & Verónica Florido), youtube.com, sonet-hub.com, researchgate.net

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.