Targi ENEX: Corab prezentuje nowości

W Kielcach na targach Enex olsztyńska firma Corab zaprezentowała swoją najnowszą konstrukcję: WS-019. To kolejne rozwiązanie dla farm fotowoltaicznych, które wyróżnia się dużą wytrzymałością i wysoką odpornością na korozję.

Konstrukcja WS-019 od Corab

Firma, będąca dystrybutorem SolarEdge pokazała również najnowszą ładowarkę samochodową. To jednak nie koniec nowości. Do oferty olsztyńskiej firmy trafią dwie nowe marki. To producent falowników Sungrow oraz producent modułów fotowoltaicznych Risen Energy.

Z roku na rok branża fotowoltaiczna staje się coraz większa. Według analityków z Markets and Markets do 2020 roku ma ona być wyceniana na 349,5 mld dolarów. Dla porównania, w 2013 roku wycena opiewała na 89,5 mld dolarów. Pomimo że rynek notuje dynamiczny rozwój, to nadal musimy pamiętać o tym, by w wyborach konsumenckich stawiać przede wszystkim na jakość. – To właśnie jakość, zarówno komponentów, jak i samego doboru i montażu przekonuje do branży fotowoltaicznej kolejnych inwestorów – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Targi Enex/Enex Nowa Energia trwały do końca lutego tego roku. Wydarzeniu, które ma już ponad dwudziestoletnią tradycję w kieleckim ośrodku wystawienniczym, po raz pierwszy towarzyszył Kongres Ekologii Powietrza ANTYSMOG.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.