O czystym powietrzu rozmawiają już w Kielcach

169 firm z Niemiec, Czech, Belgii, Szwajcarii, Francji, Korei Południowej, Polski, Rumunii i Włoch, szereg wydarzeń towarzyszących i wizyta przedstawicieli polskiego rządu – tak w kilku słowach można opisać tegoroczną edycję Targów Enex/Enex Nowa Energia, które rozpoczęły się w środę w halach Targów Kielce.

Udział w targach oraz kongresie poświęconym walce z zanieczyszczeniem powietrza zapowiedział już Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W programie targów znalazły się liczne konferencje i spotkania. Na szczególną uwagę zasługuje odbywający się w ramach targów I Kongres Ekologii Powietrza ANTYSMOG. Ma on być miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z walką z zanieczyszczeniem powietrza. Ma to być otwarta debata dotycząca rozwiązań, które pomogą miastu i regionowi uporać się z problemem smogu. W gronie prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści oraz władze korporacji, urzędów czy jednostek o charakterze politycznym.

To jednak nie wszystko, co dla odwiedzających przygotowali organizatorzy. Zaplanowano między innymi pokaz eliminacji zapylenia i odorów przy zastosowaniu mgły wodnej czy Studio TV Dialog Energetyczny obejmujące rozmowy o szansach, wyzwaniach i przeszkodach rozwoju poszczególnych branż energetyki odnawialnej w Polsce.

Program wydarzeń towarzyszących targom ENEX/ ENEX Nowa Energia: http://phavi.targikielce.pl/at/attachments/2019/0218/122425-enex-2019-program-targow.pdf

Program wydarzeń towarzyszących targom EKOTECH: http://phavi.targikielce.pl/at/attachments/2019/0222/124830-ekotech-2019-program-targow.pdf