Szczyt Klimatyczny ONZ – kolejne oczywistości

Szczyt Klimatyczny miał być platformą, na której światowi przywódcy przedstawią konkretne plany na powstrzymanie kryzysu klimatycznego. Wielu liderów skupiło się jednak na wyliczaniu dotychczasowych zasług, a do grona nieobecnych podczas wydarzenia należeli m.in. Donald Trump i prezydent Brazylii Jaira Bolsonaro.

Codzienny raport smogowy – 4.09.

Kolejny dzień z czystym powietrzem, ale jak długo to potrwa? 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie osoby rządzące mają decydować o losie planety. Tego dnia w tysiącach miast w Polsce i na świecie odbędzie się strajk klimatyczny pod hasłem “Nie damy zabrać sobie przyszłości”. To szansa by rządzący usłyszeli głos pokolenia i wzięli pod uwagę postulaty protestujących. Weźmiecie udział?

Bez Katowic nie ma Paryża – przed nami szczyt klimatyczny ONZ – COP24

Już drugiego grudnia w Katowicach rozpocznie się globalny szczyt klimatyczny ONZ – COP24. To największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Najważniejszym celem tegorocznej konferencji jest ustalenie szczegółowych zasad wdrażania Porozumienia paryskiego zawartego w 2015 roku oraz podsumowanie skuteczności dotychczasowych działań podjętych w ramach tzw. Dialogu Talanoa. Szczyt potrwa blisko dwa tygodnie, a udział w nim zapowiedziało ponad 25 tysięcy uczestników.