Nowe wzory etykiet energetycznych

Sejm przegłosował nowelizację ustawy dotyczącą nowych etykiet energetycznych. Od teraz nowa klasyfikacja urządzeń elektrycznych będzie obowiązywać od A do G, bez “plusów”. Celem nowelizacji ustawy jest prawidłowe funkcjonowanie systemu kontroli tego typu urządzeń oraz ich sposobu etykietowania.

Padł rekord zapotrzebowania na prąd. Importowaliśmy 2,2 GW

Tak wysokiego chwilowego zużycia energii elektrycznej, jak dzisiaj, nie było w Polsce nigdy wcześniej. Zapotrzebowania odbiorców na moc osiągnęło niemal 26,5 GW. Operator polskiego systemu pierwszy raz w historii skorzystał z nowego mechanizmu współpracy z Niemcami. Pomogło też uruchomienie nowego bloku węglowego w Elektrowni Opole.

System do monitorowania zużycia energii elektrycznej w przedsiębiorstwie

Każda z firma ma zupełnie inne potrzeby. Przykładowo, fabryka musi wyliczyć ile wydatków ponosi, by wytworzyć jedną sztukę swojego produktu. Z kolei drukarnia musi zapewnić określoną temperaturę pomieszczeń i wilgotność powietrza, które zapewnią odpowiednie przechowywanie papieru. Za to w innej firmie, producent nie jest w stanie wykryć, dlaczego zużycie energii w przedsiębiorstwie jest tak duże. Różnorodne potrzeby przedsiębiorstw powodują potrzebę zastosowania precyzyjnego systemu monitorowania procesów i energii.