Teraz hulajnogę elektryczną Lime zamówisz przez Ubera

Użytkownicy Ubera w Europie mogą teraz rezerwować pojazdy elektryczne Lime bezpośrednio przez aplikację Uber. Współpraca tego typu między tymi firmami rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych i aktualnie jest rozwijana w krajach Wspólnoty, zaczynając od Pragi, Sztokholmu i Warszawy.

Współpraca na linii Uber-Lime sięga 2018 roku. W zaledwie pięć miesięcy udało się wypracować model usługi, który początkowo testowany był w Oakland. Od tego czasu możliwość rezerwacji pojazdów elektrycznych Lime przez aplikację Ubera ma ponad 30 rynków USA.

Teraz tego typu opcja pojawiła się również w krajach Europy. Program wystartował najpierw w trzech stolicach: Pradze, Sztokholmie i Warszawie. Z czasem powinien objąć także Austrię, Portugalię i Hiszpanię.

Współpraca Ubera ze startupami nie jest nowością. W kwietniu tego roku za pośrednictwem aplikacji w San Francisco i Berlinie można było wypożyczyć rowery elektryczne Jump.

W podobnym kierunku zmierza Google, które zainwestowało w Alphabet – od tego czasu lokalizacja pojazdów elektrycznych Lime m.in. w Kolonii, Hamburgu, Monachium i Berlinie pojawia się na mapach Google w zakładkach pokazujących trasę rowerem lub pieszo. Po kliknięciu w ikonę danego pojazdu zainteresowani otrzymają informacje o koszcie przejazdu, stanie baterii i czasie podróży. Póki co tego typu opcja jest dostępna za pośrednictwem urządzeń mobilnych z systemem Android, ale do końca lata system powinien być również zintegrowany z iOSem.

Pojazdy elektryczne od Lime w Polsce pojawiły się końcem 2018 roku w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. W niespełna 3 miesiące z możliwości wypożyczenia hulajnóg elektrycznych skorzystało niemal 100 tys. użytkowników.