Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tesla. Fotowoltaiczny szyberdach będzie hitem w przyszłym roku

Fotowoltaiczne dachówki Tesli

Tesla. Fotowoltaiczny szyberdach będzie hitem w przyszłym roku

W ubiegłym tygodniu odbyła się wideokonferencja, w trakcie której poznaliśmy wyniki Tesli za trzeci kwartał 2020 roku. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się także o planach Tesli na przyszły rok. Firma zamierza rozszerzyć dystrybucję fotowoltaicznych szyberdachów. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Fotowoltaiczna przyszłość

Podczas konferencji, na której Tesla przedstawiła wyniki za trzeci kwartał 2020 roku, Elon Musk z podekscytowaniem opowiadał o dachówkach fotowoltaicznych. Podkreślił on, że w przyszłym roku staną się one kolejnym “zabójczym produktem” firmy. 

Kiedy myślisz o swojej okolicy w przyszłości, na przykład za dziesięć lat – o czym marzysz? Jakie produkty poprawią twoje życie? Jakiej przyszłości chcesz? – pytał Musk podczas swojego wystąpienia. – Myślę, że pragniemy przyszłości z pięknymi dachami wytwarzającymi energię. Mocnymi, odpornymi i lepszymi pod każdym względem od zwykłych dachów. Fotowoltaiczne szyberdachy to produkt przyszłości. W 2021 roku stanie się to oczywiste. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Kłopoty z dachówkami Tesli

Niedawno portal Electrek.com informował, że Tesla ma problemy z tym obszarem swojej działalności, który obejmuje dachówki fotowoltaiczne. Klienci narzekali m.in. na wysokie ceny i długi czas montażu dachówek. 

Podczas wideokonferencji zaprzeczył temu sam Musk i stwierdził, że rozwój szyberdachów nabiera tempa.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Łączna liczba instalacji dachów fotowoltaicznych wzrosła ponad dwukrotnie w trzecim kwartale do 57 MW w porównaniu z poprzednim kwartałem – skomentował.

Więcej dachów w przyszłym roku

Elon Musk twierdzi, że znaczenie produktu zostanie dostrzeżone i w pełni uznane dopiero w przyszłym roku. 

Tesla zaczęła zatrudniać coraz więcej dekarzy i specjalistów, aby zwiększyć zdolność do wdrożeń fotowoltaicznych szyberdachów. Dodatkowo firma przygotowuje się do rozbudowy systemu instalacji dachów w Kanadzie, począwszy od Ontario. 

Ponadto pod koniec września Tesla obniżyła ceny fotowoltaicznych szyberdachów. Natomiast Elon Musk zapewniał, że czas instalacji wynosi 2 dni. 

Źródło: electrek.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.